Wpis z mikrobloga

Nie wierze w to co widzę, pod znaleziskami wykopki piszą, że zarabiają 10-11k netto i mają skromne życie, ledwo wakacje raz do roku.. Co wy bierzecie?
#nowylad #pis
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nie wierze w to co widzę, pod znaleziskami wykopki piszą, że zarabiają 10-11k netto


@ImNewHere: Słuchaj wykopków to dupe ręką podcierać będziesz, 80% osób tu to bajkopisarze na bezrobociu albo w gównorobotach pokroju Tesco, widać tendencje na wszelkich rozdajo, gdzie kubek za 8zł potrafi zebrać 5k plusów xD Takich tu mamy bogaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Słuchaj wykopków to dupe ręką podcierać będziesz, 80% osób tu to bajkopisarze na bezrobociu albo w gównorobotach pokroju Tesco, widać tendencje na wszelkich rozdajo, gdzie kubek za 8zł potrafi zebrać 5k plusów xD Takich tu mamy bogaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Victim: Tak szczerze 80% tutaj to raczej jakieś dzieci z licbazy co nigdy nie pracowały ale wydaje im się że jak będę to będą bogaci.
  • Odpowiedz
@ImNewHere: ale co z tego że zarabiasz to 10k. Zarabiając 10k jesteś na tym samym poziomie co gość co zarabia 4k ale dostal mieszkanie bo babce. To co zostaje musisz odkładać na kupno mieszkania i na 'luksusy' zostaje ci tyle co takiemu gościowi z wypłata 4k ale własnym mieszkaniem. Może po 15 latach w końcu odczujesz różnice o ile twoje zarobki nie spadną ze względu na wiek i inflację. Duża
  • Odpowiedz
@ImNewHere: 15k, czynsz za jedno mieszkanie, wynajem drugiego bo pracuje 300km od domu, paliwo, serwis ubezpieczenie auta, auto co pare lat trzeba zmieniać bo praca wymaga aby nie nawaliło. Życie w biegu wiec kupowanie droższego gotowego jedzenia, plus przyjemności i zostaje aby pare groszy które zbierasz na przyszłość ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ImNewHere: Zarabiam 10 tysięcy i to wcale nie jest dużo. Nikt mi w życiu nic nie dał. Nawet ze swojego #!$%@? wyprowadziłem się za swoje, z gównorobót u januszy. Czynsz + rata za mieszkanie 2500 miesięcznie. Rachunki prąd, gaz, internet, telefon, netflix kolejne 250. Wacha 500. Jedzenie średnio 1800 miesięcznie (2 osoby). Leki, ciuchy i inne wyjątkowe wydatki 250zł / miesiąc. Utrzymanie samochodu średnio 200zł miesięcznie (2400 rocznie, w tym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 43
@ImNewHere: spoko, 12lat temu myślałem że 3k netto to sukces w życiu bo żyłem jak biedak, ubrania z second hand itp Jakieś 5 lat temu ~12k netto przy rodzinie 2+2 to było skromnie, auto 10letnie, wakacje raz do roku w Polsce i zbieranie na swoje 4katy. Teraz uważam że od 25tys netto na rodzinę zaczyna się bezstresowe życie, czyli życie na poziomie europejskim, raz do roku za granicę można pojechać,
  • Odpowiedz
@ImNewHere: Jakie 5500? 4500. Jak nawet liczyć nie umiesz to się nie dziwię, że tyle nie zarabiasz. Zauważ, że nie dostaję nic od Państwa, poza podatkami i opłatami, daninami. Nie bierzesz też pod uwagę ile czasu i sił poświęciłem na to, żeby znaleźć się w tym miejscu, w którym jestem. Liceum, studia. W tym czasie koledzy po zawodówce już normalnie pracowali i zarabiali. Mogli inwestować w siebie, a nie w
  • Odpowiedz
@ImNewHere: Przeciez to i tak dobre wyliczenie, Ja mialem podobnie 2 lata temu np. jak kolega rowniez przeprowadzka bez pomocy finansowej. Z 10k, 2200 oddaje za mieszkanie, 2000 odkladam, 1600 na zarcie, 500 koszta dodatkowe, lekarz/zdrowie etc. 400 miesiecznie, koszta dodatkowe niespodziewane ze 300zl, 200 transport Zostaje ci 2800. Policz efektywnie ze teraz musisz utrzymac taki tryb bez wakacji bez luksusow bez auta, bez jedzenia na miescie itp. masz powiedzmy
  • Odpowiedz
@ImNewHere: tak ziomek, mam te 11 k w Warszawie. Żyje skromnie, bez szaleństw. Mieszkanie 3k, zarcie 2 k. Zawsze jakis dentysta albo inny wydatek 1k. Ciuchy + oplaty 1k. Wycieczka raz na 2 -3 miesiace 3k. Reszte odkladam na wklad wlasny.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 47
@ImNewHere: Tak na szybko ile kosztuje życie w większym mieście (czyli tam, gdzie normalni ludzie są w stanie zarobić te 10k netto):

Rodzina 2+2:

- wynajem mieszkania 3-pokojowego: 2.5k
- czynsz, woda, ogrzewanie, smieci, prąd,
  • Odpowiedz