Wpis z mikrobloga

Nie wierze w to co widzę, pod znaleziskami wykopki piszą, że zarabiają 10-11k netto i mają skromne życie, ledwo wakacje raz do roku.. Co wy bierzecie?
#nowylad #pis
  • 92
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ImNewHere: Ja zarabiam ~6 netto w małym mieście to pewno jak 8-9 w większym. I powiem tak - jak nic się nie dostało od rodziców(no ok, dzięki nim się wykształciłem) to pozwala to na skromne życie i powolne ciułanie trochę oszczędności. Tzn może w sumie nawet nie, bo z tak galopującą inflacją i kolejnymi opłatami/daninami/składkami to nawet uciułać nic nie idzie.
  • Odpowiedz
@ImNewHere: ja zarabiam więcej niż 10-11k netto i mam skromne życie, masz z tym jakiś problem? chcąc kupić mieszkanie w mieście wojewódzkim to ile byś chciał zarabiać? bo za ***owskie 4k na rękę to #!$%@? odłożysz, po śmierci chcesz zamieszkać we własnym mieszkaniu czy kiedy?
  • Odpowiedz
  • 11
@PoteznyMagWody @dwayne-johnsono to ja też podobnie, na wszystko w swoim życiu musiałem zapracować sam. Na każdą kategorie prawa jazdy, na każde wakacje, studia, kursy, samochody, motocykle, na każdą przyjemność jak i każde leczenie czy pomoc finansową rodzicom. Zarabiam teraz na warunki Polski niezle (pewnie ten 1% najlepiej) ale wiem ile mnie to kosztowało po drodze nauki, zarwanych nocy, nadgodzin aby dorobić do pensji, weekendów spędzonych na uczelni przy tygodniu w
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@ImNewHere: Oderwanie od rzeczywistości co niektórych mnie zadziwia. Teksty że "normalni ludzie zarabiają 10 tys. W górę" i robią z tego coś co powinno się mieć o tak itp. a tymczasem zarabiając tyle już lądujesz w grupie kilku % najlepiej zarabiających w tym kraju. I najsmutniejsze jest w tym wszystkim to że pensja pozwalająca po prostu żyć i mieć na coś pieniądze to coś tak wyjątkowego i ma to raptem
T.....e - @ImNewHere: Oderwanie od rzeczywistości co niektórych mnie zadziwia. Teksty...

źródło: comment_1621177502o9AM0BnHkV4KLpjRbagYj7.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@ks2m: tak. Pieniądze się ma, bo się oszczędza i optymalizuje wydatki. Biedny zawsze będzie biedny, bo będzie wywalać kasę jakby był bogaczem multimiliarderem.
  • Odpowiedz
@PoteznyMagWody: z tym się zgadzam. Mnie kupno mieszkania angażuje w tym momencie na ponad 4k miesięcznie. Zostaje mi mniej niż 4k na wszystkie inne wydatki niezwiązane z kredytem. I tak przez minimum 5 lata. Potem raty mi spadną. Ale przez ten czas jestem w pozycji osoby na poziomie 4k z mieszkaniem.
  • Odpowiedz
@ImNewHere: raz, że mogą gadać głupoty. Dwa, jeżeli ktoś nie potrafi zarządzać pieniędzmi, to #!$%@? każdy hajs. Dla mnie też ciężko sobie wyobrazić, że można przehulać w rok wygrana na loterii, a jednak większość ludzi tak robi.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ks2m: zarabiam 14k i tak, żydzę nieziemsko.
Rok temu kupiłem nogę (możesz popatrzeć na historię wpisów na mirko), państwo nic prawie nie dało, zapłaciłem ponad 100k z własnej kieszeni.
Pracuję dopiero od kilku lat, zaczynam myśleć o własnym domu - sama niewielka działka to ponad 100k. Dodatkowo koszta najmu mieszkania, życia i nagle się okazuje, że zostaje Ci na życie jakieś 1,5k na miesiąc, a rząd stwierdza, że jestem bogaczem.
  • Odpowiedz
Zarabiając 10k jesteś na tym samym poziomie co gość co zarabia 4k ale dostal mieszkanie bo babce.


@PoteznyMagWody: No tu Cię trochę ponioslo bo za 10k to można spokojnie zyć i wynajmować mieszkanie lub spłacać kredyt a to że ktoś tyle zarabiający żałuje sobie na wszystko bo chce szybko się dorobić to już inna historia.
  • Odpowiedz
@ImNewHere: Z zarobkami wykopków jest jak w tym kawale, co przychodzi starszy facet do lekarza i żali się, że koledzy mówią że w tym wieku potrafią bzykać cały dzień i noc, a on nie da rady ani razu. Lekarz na to: TO NIECH PAN TEŻ MÓWI ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
widać tendencje na wszelkich rozdajo, gdzie kubek za 8zł potrafi zebrać 5k plusów xD Takich tu mamy bogaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Victim: Ludzie tak się dorabiają majątku (i sprzedając paróweczki) - schylając się po każdy grosz. Korwin już przeszkolił w robieniu bogactwa kucy.
  • Odpowiedz
@dwayne-johnson: Czyli zostaje Ci 4500zł miesięcznie co daje 54k rocznie. Na wkład własny więc powinieneś uzbierać w około 3 lata więc to bardzo dobry wynik i mówię tu o mieście wojewódzkim. Jak raz w roku byś poświęcił te 4500 na wakacje to byś poprostu się wprowadził do nowego mieszkania 3 miesiące później. Proponuję zejść na ziemie i nie marudzić bo jesteś w lepszej sytuacji niż większość Polaków. Własne mieszkanie to
  • Odpowiedz
@ImNewHere: a niby co jest niesamowitego w tej kasie? Osobiście wydaje na życie 3-4k a resztę oszczędzam bo nie miałem okazji dostać od uwłaszczonych na komunie rodziców mieszkania i działek tylko muszę wszystko samemu od zera budować. Nawet przy takich zarobkach budowanie majątku trwa lata. Wielkie bogactwo.

Żyjecie na wiochach gdzie życie jest o wiele tańsze i wielkie zdziwienie, że ludzie w miastach mają inny poziom wydatków i rozumienia bogactwa.
  • Odpowiedz
@ImNewHere: właśnie przez takie zwierzęta jak ty, dla których zarobki na poziomie 2000+ euro miesięcznie to nieosiągalny luksus i każdy kto tyle zarabia to prawie magnat finansowy, w tym kraju nigdy nie będzie dobrze.
  • Odpowiedz