Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5562
Budżetówka co roku dostaje 13 pensje, górnicy 13 i 14, emeryci też 13 i 14.

Za to ja sobie obliczyłem moją sytuację po wprowadzeniu #nowylad i mi wyszło, że też dostanę 13. Tylko, że ta 13 będzie w formie podatku do zapłacenia, który rocznie wyniesie prawie tyle, ile zarabiam miesięcznie.

Tak więc właśnie się dowiedziałem, że za niedługo będę otrzymywał tylko 11 wypłat rocznie. No ale bynajmniej na bombelki dali.

#bekazpisu
  • 159
  • Odpowiedz
@Daleki_Jones:

trzeba było nie udawać firmy


no to proszę o radę, co mają zrobić ludzie, którzy pracują zdalnie dla firm, które nawet w Polsce nie mają swojego przedstawicielstwa? co mają zrobić freelancerzy mający głównie zagranicznych klientów? ludzie, którzy mają dochody z wielu różnych typów
  • Odpowiedz
Nie jestem pewien czy Cie dobrze rozumiem. Pytasz o stan faktyczny co jest teraz? Jeżeli o to pytasz, to tak - to jest przymus (choć nie dam Ci 100%, tak 99%) na DG.


@haudujudu_: na 99% nie ma takiego przymusu, składka dobrowolna,po prostu nie płacić, ubezpeczać się prywatnie na wypadek operacji, oczywiście składka będzie x razy większa
  • Odpowiedz
Pytanie.
Zawodnik pracuje na umowę ale równolegle ma JDG i sobie dorabia na boku.

Czy nowy ład jakoś go zaboli finansowo ?

Chodzi o dwóch fanów PiSu więc byłoby miło gdyby poczuli pieczenie czterech liter ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
na 99% nie ma takiego przymusu, składka dobrowolna,po prostu nie płacić, ubezpeczać się prywatnie na wypadek operacji, oczywiście składka będzie x razy większa


@SonGocha99: Oczywiście, że jest taki przymus, nie #!$%@? głupot. Jedyna składka która jest na jdg dobrowolna to chorobowa, która daje ci płatne L4 z ZUSu.
  • Odpowiedz
@donotletmein_: Zakładam, że koledze chodziło o to, że płacimy na ub. zdrowotne 380 zł, ale 330 sobie odliczasz od podatku. Efektywnie, ubezpieczenie kosztuje nas ~50 zł. Wzrost tego kosztu o 2000% nie jest trudny do osiągnięcia ;)
  • Odpowiedz