Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5562
Budżetówka co roku dostaje 13 pensje, górnicy 13 i 14, emeryci też 13 i 14.

Za to ja sobie obliczyłem moją sytuację po wprowadzeniu #nowylad i mi wyszło, że też dostanę 13. Tylko, że ta 13 będzie w formie podatku do zapłacenia, który rocznie wyniesie prawie tyle, ile zarabiam miesięcznie.

Tak więc właśnie się dowiedziałem, że za niedługo będę otrzymywał tylko 11 wypłat rocznie. No ale bynajmniej na bombelki dali.

#bekazpisu
  • 159
  • Odpowiedz
Ale to wybór każdego człowieka, czy woli niższe podatki i odkładać samodzielnie, czy wyższe podatki i liczyć na emeryturę ZUS


@tusk: Fajnie by było gdyby nie późniejsze żebractwo, "panie bo ja nie wiedzioł że nie dostane emerytury na jdg. Ja nie podumoł. " Dej 13-tke, dej 14-tke bo bida, nimom za co leków kupić
  • Odpowiedz
@haudujudu_: Sam się na tyle nie orientuję, by dokładnie opisać te dokumenty, ale akurat znajomy, z którym na co dzień współpracuję, specjalizuje się w takich operacjach i właśnie przeprowadza ją na kilku osobach. Proponował i mi, ale jeszcze się nie zagłębiłem (to było przed ogłoszeniem Ładu). Osoby, którym pomaga w ten sposób wyprowadzić się do Czech odbywają w Czechach kilka wizyt i ogólnie cała procedura trochę kosztuje, właśnie ze względu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@SpalaczBenzyny: Ja sobie poradzę, mam więcej zleceń niż jestem w stanie przerobić więc mogę podnieść ceny. Tylko wiesz w kogo to uderzy? W odbiorców usług moich kontrahentów, czyli w większości ludzi pracujących na etacie, którzy się cieszą że zmiany ich nie dotyczą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
"panie bo ja nie wiedzioł że nie dostane emerytury na jdg. Ja nie podumoł. " Dej 13-tke, dej 14-tke bo bida, nimom za co leków kupić


@Moisze: Aha, a w rzeczywistości będzie tak:

"panie bo ja nie wiedzioł że zus w końcu nie wyrobił i nie dostane emerytury po pracy na etacie. Ja nie podumoł, nie wiedzioł że trzeba samemu oszczędzać. Daj zasiłeczej, bo bida, nimom za co leków kupić.
  • Odpowiedz
@cezeterson: krzywa laffera to kucowskie bzdury.
-Nie da się sprawdzić, w którym miejscu krzywej jesteśmy.
-Nie wiadomo jaki ma kształt
-Nie da się wyznaczyć punktu załamania
To tylko memesek do udawania, że obniżanie podatków zawsze jest dobre.
  • Odpowiedz
@ZaQ_1: no właśnie, są kraje które podatki mają wyższe niż Polska a jednak żyje się tam sporo lepiej, ba, sporo naszych rodaków do takich właśnie państw emigruje zarobkowo.

Bo sam % podatku to nie wszystko. Liczy się też to, na co ten podatek jest przeznaczany oraz to, ile Ci zostaje w kieszeni po zapłaceniu podatku. Wartość nabywcza, nie nominalna. Co z tego, że w Polsce zapłacę mały podatek, jak cała
  • Odpowiedz
Po tej zmianie składka zdrowotna nie będzie zryczałtowana, tylko będzie wynosić 9% dochodu, tak więc od tych 20k trzeba będzie jeszcze odjąć 1800.


@tusk: Dla tych 20k netto na FV w wyliczeniach była kwota wolna od podatku 30k, która chyba miałaby być dla każdego? Jeśli nie, to wtedy nie byłoby to 1100, tylko 1800. Zaboli.
  • Odpowiedz
No właśnie to decyduje. Jak robisz coś dla jednego pracodawcy albo podmiotów powiązanych ze sobą na JDG to nie jesteś firmą tylko pieprzonym etatowcem wypchniętym na śmieciówkę


@Moisze: To jest Twoja definicja prywatną wydobyta z głębi dupy. Jest masa legitnych firm, które działają w oparciu o jednego, strategicznego klienta. #!$%@? w ogóle weź napisz wszystkim zleceniobiorcom budżetówki, że są na smieciowkach i powinni być zatrudnieni na etat publiczny xD
  • Odpowiedz