Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5563
Budżetówka co roku dostaje 13 pensje, górnicy 13 i 14, emeryci też 13 i 14.

Za to ja sobie obliczyłem moją sytuację po wprowadzeniu #nowylad i mi wyszło, że też dostanę 13. Tylko, że ta 13 będzie w formie podatku do zapłacenia, który rocznie wyniesie prawie tyle, ile zarabiam miesięcznie.

Tak więc właśnie się dowiedziałem, że za niedługo będę otrzymywał tylko 11 wypłat rocznie. No ale bynajmniej na bombelki dali.

#bekazpisu
  • 159
bo stawkę zryczałtowaną można zaliczyć do kosztów działalności, co przekłada się na mniejszy podatek dochodowy, po zmianach to już nie będzie możliwe.


@tusk: składek zdrowotnych nie zalicza się jako koszt działalności, a odlicza się od podatku.
np. 10000 przychodu bez vat, podatek liniowy 19%, więc podatku 1900 i od tego się odliczało 381,81 czyli podatku wychodziło 1518,19.
@e_m_p: szkoda. ja nie lubię kombiatorstwa, ale się zastanawiam co mają zrobić tacy ludzie, o jakich pisałem?

nic mnie bardziej nie irytuje w tym kraju niż czysta zawiść względem ludzi, którzy ciężko pracują na to by mieć lepszy byt. ja wiem, że żtcie nie jest sprawiedliwe, nie każdy dostał takie same możliwości - ale nienawiścią nikt jeszcze nigdy nie polepszł swojego życia. wkładanie energii w to, by komuś było gorzej również
wkładanie energii w to, by komuś było gorzej również nie jest sposobem na polepszenie swojej własnej sytuacji


@secret_passenger: Na polepszenie sytuacji nie, ale samopoczucia już tak. Najgorsza forma zazdrości, jak w "modlitwie polaka" z Dnia Świra.

Co do wydatkowania energii - najlepsze co można zrobić to po prostu takich ignorować i skupić się na relacjach z tymi, którzy takiego sposobu myślenia nie podzielają.
@e_m_p: pisząc o energii miałem na myśli ich energię - tę swoją zawiść i szkodzenie innym można przecież wykorzystać (ze znacznie lepszym dla siebie skutkiem) na polepszenie własnego losu. ale co ja tam wiem.

faktycznie - przykre jest to, jak bardzo proroczy (nawet dziś) był "Dzień Świra". ten film powinny dzieciaki w podstawówce oglądać i omawiać z nauczycielem na lekcji.
@tusk: nie widzisz w tym nic nie normalnego że kasjerka z biedry mająca 3500 brutto płaci większą składkę zdrowotną niż ty? #!$%@? to kraj, że do czegoś takiego w ogóle dopuścił
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@on_83: nie płaci wyższej, składka dla dg jest obliczana z prognozowanej średniej krajowej. No ale uważam że to niesprawiedliwe, dlatego jestem za tym, żeby kasjerka też miała ryczałt
@tusk: no tak każdy powyżej średniej krajowej na UoP ma w plecy a) składka zdrowotna, b) zus c) 19% podatku liniowego. W jedną, albo w drugą stronę powinni to jak najszybciej wyrównać.