Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5562
Budżetówka co roku dostaje 13 pensje, górnicy 13 i 14, emeryci też 13 i 14.

Za to ja sobie obliczyłem moją sytuację po wprowadzeniu #nowylad i mi wyszło, że też dostanę 13. Tylko, że ta 13 będzie w formie podatku do zapłacenia, który rocznie wyniesie prawie tyle, ile zarabiam miesięcznie.

Tak więc właśnie się dowiedziałem, że za niedługo będę otrzymywał tylko 11 wypłat rocznie. No ale bynajmniej na bombelki dali.

#bekazpisu
  • 159
  • Odpowiedz
@szalony_baklazan: Zrobię to samo, a potem będzie kwik, że 4k zasiłku pogrzebowego nie wystarczy na pochowanie bliskiego...

@Paniol: @Der_Anwalt: @ElCidX: @Pajonkek: @smyl: Chyba wyliczył to tak jak tu:

@hipodrom: Przestaniesz odliczać od podatku 328zł to daje niecałe 4000 więcej do zapłacenia skarbówce i dodatkowo składka zdrowotna uzależniona od dochodu czyli np OP zarabia 9000, składka będzie wynosić 810zł
  • Odpowiedz
@Krole: no ale to wychodzi 8,4%, a nie 11,3%. Chodziło mi o to, że trzeba nie mieć żadnej intuicji, żeby spojrzeć na wyliczenia, że wzrost składki do 9% spowoduje wzrost obciążeń o 11,3% dochodów i nie zobaczyć od razu, że coś się nie dodaje dx Musiałaby być wcześniej ujemna składka.
  • Odpowiedz
@smyl: Do procentów 11,3% o których pisał @Gregor: albo reszta o 9% itd się nie odniosę bo nie chce mi się tego dogłębnie liczyć :P Na razie ogłosili nowy ład który znając Polską scenę polityczną zmieni się jeszcze kilka razy powodując coraz większy chaos w społeczeństwie i gównoburze w internetach. Nie przejmuje się tym jakoś bardzo. W sumie to niczym się nie przejmuję.
  • Odpowiedz
@ElCidX: @Pajonkek: @on_83: @Der_Anwalt: @Paniol: @henk:

Wielu z was prosiło o obliczenia, tak jak mówiłem, liczyłem to na szybko, opieram się też tylko na doniesieniach medialnych, bo oczywiście nie ma jeszcze żadnych projektów.

Średnio miesięcznie zostaje mi po odliczeniu podatku dochodowego, około 20k zł.Netto na fakturze jest to około 25k zł. Teraz
  • Odpowiedz
@haudujudu_: Sprawdziłem i w przypadku przenoszenia się do Czech, przy poziomie zarobków, o którym prawdopodobnie piszesz, wcale się tyle nie zyska, bo o ile wypadnie trochę lepiej niż w Polskim Ładzie, to będą dodatkowe koszty organizacyjne i związana z tym niewygoda (np. konieczność tłumaczeń pism, wyjaśnień dla urzędów, podróży, przeprowadzek itp.), więc może wyjść na to samo. Bardzo możliwe, że PiSowcy sobie to wcześniej przekalkulowali tak, by przeniesienie się do
  • Odpowiedz
Robię zlecenia od kilku różnych firm


@tusk: No właśnie to decyduje. Jak robisz coś dla jednego pracodawcy albo podmiotów powiązanych ze sobą na JDG to nie jesteś firmą tylko pieprzonym etatowcem wypchniętym na śmieciówkę
  • Odpowiedz
budżetówka ma wypłatę opodatkowaną co najmniej 17% ty ile masz?


@Bumelante: na umowie o pracę podatki i składki wychodzą około 40% kosztu pracodawcy niezależnie od dochodu
  • Odpowiedz
Jak robisz coś dla jednego pracodawcy albo podmiotów powiązanych ze sobą na JDG to nie jesteś firmą tylko pieprzonym etatowcem wypchniętym na śmieciówkę


@Moisze: Nie prawda

Art. 22 par. 1 stanowi, iż przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudniania pracownika za
  • Odpowiedz
@test_loginu: O jakich dokumentach mówisz? Rozwiń proszę. Mam o tyle wygodną sytuację, że nic mnie tutaj nie trzyma. Nie posiadam nieruchomości (na siebie). Nie mam kredytu hipotecznego. Bąbelek w drodze. Jedynie DG i leasing (jeszcze 12mc) na auto.

Jeżeli podejmę decyzję o nieprzekazywaniu swoich pieniążków temu kurduplowi jarkowi (sam jestem niski, ale ten to jest #!$%@? knyp ze wszystkimi najgorszymi przywarami z tym związanymi), to będzie na zasadzie -> zamykam
  • Odpowiedz
@tusk: Ale ja nie mówię o obecnej interpretacji prawnej tylko o stanie faktycznym. Ciężko nazwać firma sytuację gdzie na taśmie stoi 200 jdg xD A takie firmy są. Albo call center firmy należącej do jednego z najbogatszych polaków gdzie na słuchawkach siedzi kilkaset dziewczyn na jdg. To fikcja a prawo jest tu ułomne.

Śmieciówką jest umowa, która nakłada na ciebie zapłatę 32% podatku, zamiast 19%


Ile warte jest te 19%
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Moisze: Ale to wybór każdego człowieka, czy woli niższe podatki i odkładać samodzielnie, czy wyższe podatki i liczyć na emeryturę ZUS
  • Odpowiedz