Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5562
Budżetówka co roku dostaje 13 pensje, górnicy 13 i 14, emeryci też 13 i 14.

Za to ja sobie obliczyłem moją sytuację po wprowadzeniu #nowylad i mi wyszło, że też dostanę 13. Tylko, że ta 13 będzie w formie podatku do zapłacenia, który rocznie wyniesie prawie tyle, ile zarabiam miesięcznie.

Tak więc właśnie się dowiedziałem, że za niedługo będę otrzymywał tylko 11 wypłat rocznie. No ale bynajmniej na bombelki dali.

#bekazpisu
  • 159
  • Odpowiedz
krzywa laffera to kucowskie bzdury.


To, że nie jest to precyzyjne narzędzie, nie znaczy, że bezużyteczne.

-Nie da się sprawdzić, w którym miejscu krzywej jesteśmy.

Da
  • Odpowiedz
@SpalaczBenzyny: chyba nie rozumiesz że stabilność prawa i systemu podatkowego jest gwarantem stabilnego rozwoju. Takie klepacze w konkuter mogą mieć plany i np po 3 latach takiego klepania otworzyć własną firmę na zasadach które już znają. Planowanie to podstawa
  • Odpowiedz
@tusk: nie płacz
jak chcesz to jedz na slask i zostan tytm gownikiem
albo poczekaj pare dekad i tez bedziesz na emeryturze
albo
znajdz prace w budzetówce...i tez bedziesz meic ta zasrana 13
  • Odpowiedz
@tusk: Zapewne chodzi o to, żeby nie wyłamywać się z systemu pracy i systemu podatkowego prowadzeniem JDG, płacąc mega niską składkę zdrowotną i emerytalną. Większość najlepiej zarabiających tak właśnie pracuje, czyli zarabiają najwięcej płacą najmniej do kasy państwa (bo w liniówce brak drugiego progu podatkowego no i wszelkie składki społeczne na minimum). 5 lat działałem na JDG i zawsze się zastanawiałem kiedy ta promocja dla najbogatszych/IT się skończy.
  • Odpowiedz
Zaadoptuj pierdyliard bąbelków, kup mieszkanie za darmo, sprzedaj, daj połowę pieniędzy jakiejś rodzinie za zaadoptowanie twoich bąbelków, powtórz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tusk: Przecież z PITu zaplacisz 5 koła mniej przez przesunięcie drugiego progu. Podsumowując, zarabiasz 300k brutto, jesteś w 1% najlepiej zarabiających i robisz dramę, że zapłacisz 10k rocznie więcej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Der_Anwalt: Ja jestem na liniówce. Podniesienie progu mi nic nie da. Dramę robię purses to, że to moje 17k nie przełoży się na poprawę jakości mojego życie, czy usług publicznych. To po prostu zostanie przeżarte
  • Odpowiedz