Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 5562
Budżetówka co roku dostaje 13 pensje, górnicy 13 i 14, emeryci też 13 i 14.

Za to ja sobie obliczyłem moją sytuację po wprowadzeniu #nowylad i mi wyszło, że też dostanę 13. Tylko, że ta 13 będzie w formie podatku do zapłacenia, który rocznie wyniesie prawie tyle, ile zarabiam miesięcznie.

Tak więc właśnie się dowiedziałem, że za niedługo będę otrzymywał tylko 11 wypłat rocznie. No ale bynajmniej na bombelki dali.

#bekazpisu
  • 159
  • Odpowiedz
Tam za różnicę w podatkach oraz to co zaoszczędzę na dopłacie składki zdrowotnej będzie na wynajęcie apartamentu/domu


@haudujudu_: Firma za granicą to nie takie proste i przy dochodzie, z którego zapłacisz zdrowotnej 1300 PLN miesięcznie to jest nierealne i nieopłacalne, a ryzyko zbyt duże. W praktyce musiałbyś sprzedać wszystko co masz, wymeldować się i przeprowadzić do innego kraju.
  • Odpowiedz
@Gregor: @szalony_baklazan: skąd to 11%? 9% to składka zdrowotna. Ale wcześniej ona wynosiła 380, mozna było odpisać od dochodu więc powiedzmy że wychodziło 310zl. Czyli teraz nie płaci się 310 zł, a 9 procent. czyli mnie wychodzi podwyżka podatków mniej niż 9 procent
  • Odpowiedz
@cezeterson:
@tusk:
@haudujudu_:
@Gregor:

A może będzie można po prostu przerzucić działalność z JDG na sp. z o.o. z sobą jako prezesem wyłącznie na podstawie powołania? 9% CIT, brak ozusowania. Jedyny problem to legalne wyciąganie pieniędzy ze spółki tak, żeby nie wpaść w 19% podatek od dywidendy.
  • Odpowiedz
@tusk: u mnie różnica ponad 100 k rocznie, ale w porównaniu do podatku na Cyprze to już 50 k Euro rocznie. Po kilku latach mam tam całkiem niezła nieruchomość całą spłaconą.
  • Odpowiedz
Wychodzi mi, że średnio to 11.33% mniej w skali roku - i to jest prawdziwy poziom wzrostu opodatkowania


@Gregor: Chyba policzyłeś coś 2 razy, bo nawet gdybyś płacił teraz 0% składki, to 9% nie zwiększy jej o 11%
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@tusk: pochwal się wyliczeniami, proszę, bo tak się one kupy nie trzymają, że nie tylko ja chciałbym je zobaczyć
  • Odpowiedz
@tusk: Tacy jak ty są w mniejszości co pokazują wybory, a po tym co się szykuje nje liczyłbym na zmianę władzy. Polecam emigracje albo zaakceptowanie nowej jeszcze #!$%@? rzeczywistości
  • Odpowiedz