Wpis z mikrobloga

Reasumujac:
-Wygrywają ludzie którzy mało zarabiaja i maja dzieci
-klasa zarabiająca troxhe więcej nic raczej nie straci
-przedsiebiorcy dodatkowy podatek bez możliwości odpisania skladki
-12k jednorazowo na gowniaka
-20k za kazde dziecko ( ponad 1) az do 150k dofinansowanoa do mieszkania
-budowa na dzialkach tylko za zezwoleniem do 70m2 (zgodnie z planem zabudowy)

Rezultat:
Inflacja
Dopas pasożytów
Zwiekszenie cen nieruchomosci

#nowylad
  • 45
@bulboglowy: o co CI pajacu chodzi? Nie pochwalam tego pomysłu bo sam jestem na b2b, ale piszesz nieprawde to prostuje, a Ty sie rzucasz jakbym nie wiadomo co Ci zrobił, hatfu
Jak jesteś np na b2b to płacisz stałą opłatę za składkę zdrowotną, która jest w większości odliczana. Teraz mają zmienić i będziesz płacił pewnie 8% jak na uopie - tyle.
@bulboglowy

za zezwoleniem do 70m2 (zgodnie z planem zabudowy)


Bez zezwolenia.


20k za kazde dziecko ( ponad 1) az do 150k dofinansowanoa do mieszkania


Od 2 do 6 dziecka.

Wszystko okaże się jak podadzą szczegóły, okaże się, że połowa z tych rzeczy będzie jeszcze w jakiś sposób uwarunkowana i już nie będzie tak kolorowo.

Osobiście czekam na szczegóły nowego opodatkowania.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bulboglowy: nie wiem, czy zrozumiałam, czyli jak mam działkę na osiedlu domów jednorodzinnych, ale jest za wąska, żeby można było budować dom, to teraz mogę zbudować dom do 70m2 bez zezwolenia?
@OnionBishop i co, płacili tyle ile inni za taka sama jakość. A skoro będzie zmiana i mamy płacić proporcjonalnie to te 10% co będę musiał zapłacić to pewnie będzie tyle ile cała Twoja wypłata, wiec oczekiwałbym za ten hajs proporcjonalnie lepszej opieki i pierwszeństwa przed tymi, którzy płacą mniej.
@dzana: jezeli masz dziecko (drugie i kolejne) w wieku do 36 miesiecy to mozesz dostac 12k od panstwa. Byl tam podawany kontekst "na nianie"/"opieke" itd. Wiec nie wiem czy to bedzie 12k do reki czy moze tylko doplata do żłobków
@bulboglowy: nie wiem, czy zrozumiałam, czyli jak mam działkę na osiedlu domów jednorodzinnych, ale jest za wąska, żeby można było budować dom, to teraz mogę zbudować dom do 70m2 bez zezwolenia?


@banjo: Nie - nie będziesz musiała uzyskać zezwolenia na budowę, ale dalej będziesz musiała zgłosić budowę i wtedy urząd będzie mógł zablokować twoją budowę, jeśli projekt z jakiegoś powodu nie spełnia wymogów określonych w prawie (np. odległości do granicy