Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mircy, co te różówe paski mają w głowach to ja nawet nie XDD Gorzkie żale z korpoświata. Branża IT, zespół zajmuje się bezpieczeństwem. Z swojego konta nie mogę napisać niestety (zbyt oczywista nazwa usera :(), zapewniam jednak, że to nie jest bait, niestety.

Otóż, po ponad czterech latach do mojego zespołu wróciła laska, która w tym czasie popełniła dwa bombelki, całą ciążę spędziła na zwolenieniach i wrzucała foty na fejsa z różnych stron świata, gdzie to ona nie przebywa. Po miesiącu laska nadal nie jest w stanie normalnie pracować, mimo że podstawowe szkolenie osoby, która przychodzi do nas po studiach to tak 3-4 tygodnie (i jasne, taki pracownik dostaje bardzo proste sprawy, ale uczy się z każdą kolejną). Dzisiaj rano napisała, że ma sprawę, więc z nią pogadałem, a ona z tekstem, że chce dostać stanowisko seniora, bo jest w firmie od 6 lat XDDDD Zaniemówiłem po czym nabrałem na twarzy wielkiego "XD"

Serio, laska nie ogarnia nic, w czasie kiedy nie było jej w pracy branża zdążyła zrobić zwroty w wielu płaszczyznach, zresztą nieważne, czy cyber sec, czy inne obszary IT, 4 lata to jest epoka. Podkreślam: po miesiącu szkolenia laska nadal nie jest w stanie samodzielnie pracować, a chce awans na seniora i +~4k do wypłaty netto argumentując, że jest w firmie dłużej od wszystkich pracowników w zespole. XDDDDDD

Jak ja mam taką panienkę traktować poważnie XDDDDD

#logikarozowychpaskow #rozowepaski #pracbaza #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #609d1b72fe0977000b8af0d5
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 37
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakoś mnie to w ogóle nie dziwi. Przecież są korpo, gdzie awanse lecą przez zasiedzenie, a jakichkolwiek stanowisk wyższych nie idzie dostać będąc z zewnątrz. Dochodzi do takich sytuacji, że osoba zupełnie nietechniczna przesiedziała 5 lat, awansowała z urzędu, zarządza zespołem inżynierów i nie potrafi odpowiedzieć na żadne techniczne pytanie. Druga ciekawa koncepcja współczesnego korpo to jest diversity. W danym dziale i kadrze managerskiej musi być np pewien procent kobiet,
@wutermelon: no ja właśnie w dużych firmach widziałem sytuację odwrotną-team liderka szybko zmyła się z pracy bo ciąża+macierzyński, po powrocie okazało się że dział przeszedł jakąś restrukturyzację, zmieniono stanowiska, trochę zlikwidowano i dostała zestaw najbardziej gównianych obowiązków szeregowego pracownika, gówniany komputer ale oczywiście z poprzednią wypłatą i nazwą stanowiska żeby było zgodnie z przepisami. Po paru miesiącach sama się zwolniła bo nie wytrzymała.
W tej samej firmie jak managerka poszła na
@thewickerman88: Ale ja nie twierdzę, że to jest norma. Takie sytuacje, jak opisałem wyżej, mają miejsce w korpo z niskim progiem wejścia, gdzie kluczowa jest znajomość języków obcych, a nie skille techniczne, bo głównym produktem firmy jest outsourcing dla zagraniczniaków i ktoś musi naprawiać hiszpanom drukarki przez telefon albo klepać w excelu faktury po francusku. Duża rotacja, słabe płace, zostają tylko najbardziej zdeterminowani korporanci, bo gdzie indziej nie mieliby szans.
pracodawca afair nie placi za ciazowy/wychowawczy. poza tym inaczej bys pisal jakby tak twoja zone wywalili z roboty zaraz po skonczeniu wychowawczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@hekktik: Trochę płaci, trochę nie. Pierwszy miesiąc ciążowego w danym roku płaci pracodawca + przez cały ten czas nalicza się urlop wypoczynkowy, więc jak laska wraca po 3 latach produkcji bombelków to ma 4 miechy płatnego urlopu.