Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista #programista10k #programista20k #programista30k #kurs #kursy #kursyonline

Witam, witam

Z racji wolnego stwierdziłem że napiszę i zobaczę czy będzie jakiś odew :)

Jestem programistą z kilkunastoletnim doświadczeniem. Zaczynałem naukę od zera ucząc się sam, szybko załapałem się do pracy, doświadczenie i umiejętności łapałem z upływem lat. Przebrnąłem przez nie jeden projekt i piekło związane z niektórymi programistycznymi zagadnieniami. Z autopsji wiem że programowanie to proces a nie siedzenie nad książkami.
Branża również się zmieniła przez lata, a ludzie coraz chętniej podchodzą do IT nie jako czarnej magii.

Po tym jak przekwalifikowałem dwóch znajomych na programistów i dwie osoby które teraz są testerami postawnowiłem napisać, czy są chętni abym wdrożył ich w świat IT?
Masa jest kursów, sam nie jeden przeszedłem, poziomy ich są różne, sposób odbioru również. Jeden kurs do niektórych dojdzie szybciej, inny całkowicie się nie przyda. Książki po latach uważam że to strata pieniędzy, tracą szybko aktualność.

Nie przebiję osobiście portali, mogę nagrywać filmy i wrzucać serwisy ale takich też jest masa. Zależy mi na tym żeby mój podopieczny czuł przypływ przydatnej wiedzy którą może później w pracy wykorzystać. Żeby stworzyć swoją stronę i wrzucić tam metriały i przez grupy dyskusyjne typu Slack, Discord, Hangouts, komunikować się z innymi ciężko się będzie przebić i samemu na bieżąco utrzymywać jakość kursu.

Najchętniej zebrałbym grupę osób, niedużą, maksymalnie 4-5 osób, jeśli będą zainteresowani mogą takie grupy być dwie, tak żeby każdemu móc poświęcić swój czas, pytań będzie masa a chcę na bieżąco widzieć zrozumienie tematem.

Najlepiej jeśli odbywało się to w postaci:
3-miesięczny kurs, spotkania 2 razy w tygodniu po 3 godziny, zadania domowe, kontakt cały czas na grupie z pytaniami.
Koszt kursu za 3 miesiące widzę w wysokości 1000 zł za osobę za 3 miesięczny kurs, za darmo tego nie zrobię, zamiast prowadzić kurs mogę projekt jakiś po godzinach zrobić, ale dobrze tłumaczę i dogaduje się z osobami i chcę to wykorzystać.

Opcja dla osób które chcą mieć już bazę wiedzy do złożenia CV w IT, w czym też z chęcią pomogę. Dużo firm znam, wiem jak rekrutują, gdzie mają dobre podejście. Czwórka znajomych po mojej nauce nie miała problemu ze znalezieniem pierwszej roboty w IT. Zarobki z tego co chyba wszyscy wiedzą w branży są bardzo dobre, a i spotkałem osoby w pracy które mało co robiły i niezbyt dużo widziały a kasa spływała.

W razie zainteresowania proszę o kontakt, czy są osoby chętne, ja z chęcią ruszę z takim tematem. Jak odzewu nie będzie, trudno :)
  • 6
  • Odpowiedz
@colector1337: książki są dobre o ile nie mówimy o książkach o konkretnych technologiach. Książki takie jak Clean Code uncle boba, TDD Kenta Benta czy DDD Erica Evansa to książki, które moim zdaniem prędko nie wypadną z użycia. Swoją drogą tanio się cenisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kris10: Jasne, clean code, pragmatyczne podejście, dobre techniki, z Javy jeszcze Effective Java Blocha, na pewno nie wypadną z użycia też algorytmy i struktury danych same w sobie. Wiem że cenę dałem niską, ale nie chcę zniechęcać ceną. Pracy w IT jest masa i tak samo jest masa osób którym po wytłumaczeniu i naprowadzeniu na trochę techniczny tok myślenia idzie to czasem lepiej niż osobom stricte technicznym. Podejście typowy lean
  • Odpowiedz