Wpis z mikrobloga

@waro A tak z ciekawości to jak sobie wyobrażasz wprowadzenie zakazu spożywania mięsa? Mocny i konkretny zakaz, co pewnie spowoduje rozruchy społeczne, bezrobocie i pogorszenie sytuacji majątkowej przeciętnej rodziny (zakładam, że produkty wegańskie są nadal droższe) czy może stopniowe odchodzenie od mięsa w formie przekonywania do swoich racji i tworzenia ciekawej alternatywy?
do znęcania się nad innymi zwierzętami


@waro: Czyli jak np jeżyk odżywia się komarami....to się nad nimi znęca? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podobnie też żadnym argumentem nie jest to, jak działa natura


@waro: Masz rację. Chodząc po ziemi ugniatamy glebę co jest dla niej szkodliwe - dlatego dla jej dobra powinniśmy zacząć latać. To jest wbrew naturze....ale co tam

Człowiek może cieszyć się pełnym zdrowiem ma
@MatiBicek: nie przesadzaj z tą apokaliptyczną wizją xD
co prawda faktycznie, zamieszki byłyby na niespotykaną skalę gdyby januszom zabrać kiełbasę, ale bezrobocie i bieda to spora przesada. w przemyśle mięsnym jest zatrudniony jakiś ułamek populacji, a dieta wegańska opiera się na zbożu i strączkach, nie tofu z awokado.
jedyne ryzyko jakie niosłoby takie rozwiązanie to głód - ludzie nie będą jedli paszy zwierzęcej, a przestawienie upraw na taką skalę to nie
przemysłowe hodowle drobiu jak najbardziej można uznać za znęcanie się nad zwierzętami. Tu chodzi całościowo o wygląd ich życia, a nie samą śmierć.


@waro: Nie wszystkie, ale zgadzam się, dużą część (a pewnie nawet większość) można by uznać za znęcanie się.

Ale śmierć też może być znęcaniem się. Bo chyba odróżniasz zwykły ubój od tego rytualnego, prawda?


@waro: Tak, rozróżniam. Tak, śmierć zwierzę może ponieść w wyniku długich męczarni, przepraszam,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@waro: może i tak, to miło że mają rację, ale proszę niech nie mają wpływu na hodowle zwierząt i niech mięso nadal jest tanie i pyszne
Jedzenie mięsa wprawdzie nie jest fanaberią, ale nie ma co porównywać z elektycznoscią, internetem i samochodami, które są niezbędne w życiu codziennym.


XDDDDDDDDDD
No tak, jedzenie mięsa nie jest konieczne do przeżycia, szczególnie ludziom uczulonym na białka roślinne, za to internet i prąd jak najbardziej. Fajnie, że ci się przypomniała rozmowa z kibolem, bo właśnie robisz fikołki jak ten kibol.
Dla mnie samochody osobowe są kompletnie zbędne, całe życie jeżdżę komunikacją zbiorową
Ale dalej, pomimo wspomnianych 2 rzeczy, gdzie jest jakiś związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy dietą niewegańską, a znęcaniem się nad zwierzętami? Upraszczasz, generalizujesz i pomijasz (#!$%@?ąc od celowości tego bądź nie) i ty śmiesz ludzi pouczać o moralności? Imputować, że nie są moralni, bo jedzą mięso?


@rzuf22: to że o istnieniu hodowli zwierząt decydują konsumenci, a weganie świadomie tutaj obniżają popyt ze swojej strony.

I nie nazwałem mięsożerców niemoralnymi. Nawet sam nigdy tutaj
@waro: Najpewniej za jakiś czas będziemy jeść substytuty mięsa. Dla mnie to byłoby najlepsze. Niemniej mnie nie chodzi o zjadanie krówek bo tak xd lubie smak mięsa i jeżeli pojawią się dobre i tanie zamienniki to z chęcią przestane jeść mięso.
@Paruwkowy__Skrytorzerca: nie będę nic szukał, bo wiem doskonale, że to bzdury. niektóre rośliny mają system obronny, który sprawia, że w jakiś sposób reagują na zagrożenie. ale żadna roślina nie ma układu nerwowego, przez co nie może odczuwać cierpienia.

a nawet zakładając, że masz rację. to co jedzą zwierzęta? też rośliny i to dużo więcej niż zjadłby człowiek. więc "bilans bólu" byłby mniejszy przy diecie wegańskiej
to że o istnieniu hodowli zwierząt decydują konsumenci


@waro: konsument nie jest winny złym warunkom hodowli. Próbujesz tworzyć argument nie znając podstawowych praw logiki. To, że z A wynika B, nie znaczy, że z B wynika A. To, że znęcanie się nad zwierzętami jest w hodowlach nie oznacza, że każda hodowla znęca się nad zwierzętami. To, że ludzie jedzą mięso z hodowli, nie oznacza, że są sprawcami cierpienia zwierząt. Znowu, jak
Ogólnie nie wiem czy ktoś wcześniej o tym wspominał. Pomijając cały argument o moralności, zabijaniu itd. Każdy ma swoją moralność nie mnie to oceniać jednak kluczowym elementem według mnie jest ilośc wody jaka jest potrzebna do wyprodukowania takiego 1kg sera czy wołowiny. Statystyki otwierają szeroko oczy polecam w ten temat się zagłębić.

Uprzedzając tak spożywam mięso. Czy mógłbym z niego zrezygnować? Podejrzewam że tak lecz i tak w mojej diecie jest bardzo
Samochody trują środowisko, powodują smog, choroby płuc, hałas, też mógłbym napisać, że jestem moralnie wyżej niż samochodziarze


@pat1ryk: jeśli to był twój świadomy wybór to jak najbardziej. W Holandii przerzucenie się na autobusy i rowery jest uznawane za przejaw patrotyzmu lokalnego.

że powinno się całkowicie zakazać samochodów, bo taka jest uniwersalna moralność xD


@pat1ryk: nigdzie nie napisałem ani nawet nie zasugerowałem o zakazaniu hodowli mięsa. Ustąpienie miejsca w autobusie staruszkowi
źródło: comment_1619893912m0yrbWspL31eGiecS5fbxC.jpg
@waro: Nie do końca, stwórca stworzył zwięrzęta po to abyśmy je jedli, ale ja rozumiem obecne tryndy i to, że robicie tak jak wam włodarze każą i sami dążycie do tego aby wpieprzać robale. Pozazdrościć jak wami sterują...
@waro: byłem z psem na spacerze i pomyślałem, że mogę jeszcze podrażnić ;)
a teraz z głębszych pokładów egzystencjalnych.

Bydło, trzoda chlewna i drób istnieją tylko z tego powodu, że są użyteczne, przecież jak ludzie porzucili by mięso to nikt nie wypuści milionów zwierzaków na wolność, tylko zaprzestanie się reprodukcji i wygasi hodowle...

tu zobacz np problem z emeryturami dla koni, utrzymanie kosztuje

a co jeżeli my ludzie jesteśmy żarełkiem dla
dla czego weganie uznają się za lepszych od zwierząt? masa zwierząt zabija i zjada inne, często nawet roślinożercy jak coś im sie nawinie? człowiek jest tylko zwierzęciem je żeby przeżyć...


@theodolit: Ponieważ zwierzęta nie mają wyboru. Nie posiadają inteligencji by zapewnić sobie pokarm inny od tego do jakiego jedzenia wyewoluowały.

My taką możliwość mamy, nie robimy tylko dla własnej przyjemności.
@mblacks: przestań śmieszny p0laczku obrażać tylko zacznij interesować się tym co nam szykują włodarze i co głupi ludzie posłusznie wykonują, dożyjesz p0laczku takich czasów, że będzie ci wolno jeść tylko zdechłe śmiercią naturalną zwierzyne
@waro: jaka ta moralna racja? osobiscie to sram na to jaka ziemie zastana kolejne pokolenia, za 60-80 lat mnie juz nie bedzie liczac bardzo optymistycznie, a dopoki zyje to bede jezdzic autami wydzielajacymi wiecej syfu do atmosfery niz stado krow srajac i nic nikomu do tego, zyje jak chce