Wpis z mikrobloga

@waro: Nie do końca, stwórca stworzył zwięrzęta po to abyśmy je jedli, ale ja rozumiem obecne tryndy i to, że robicie tak jak wam włodarze każą i sami dążycie do tego aby wpieprzać robale. Pozazdrościć jak wami sterują...
@waro: byłem z psem na spacerze i pomyślałem, że mogę jeszcze podrażnić ;)
a teraz z głębszych pokładów egzystencjalnych.

Bydło, trzoda chlewna i drób istnieją tylko z tego powodu, że są użyteczne, przecież jak ludzie porzucili by mięso to nikt nie wypuści milionów zwierzaków na wolność, tylko zaprzestanie się reprodukcji i wygasi hodowle...

tu zobacz np problem z emeryturami dla koni, utrzymanie kosztuje

a co jeżeli my ludzie jesteśmy żarełkiem dla
dla czego weganie uznają się za lepszych od zwierząt? masa zwierząt zabija i zjada inne, często nawet roślinożercy jak coś im sie nawinie? człowiek jest tylko zwierzęciem je żeby przeżyć...


@theodolit: Ponieważ zwierzęta nie mają wyboru. Nie posiadają inteligencji by zapewnić sobie pokarm inny od tego do jakiego jedzenia wyewoluowały.

My taką możliwość mamy, nie robimy tylko dla własnej przyjemności.
@mblacks: przestań śmieszny p0laczku obrażać tylko zacznij interesować się tym co nam szykują włodarze i co głupi ludzie posłusznie wykonują, dożyjesz p0laczku takich czasów, że będzie ci wolno jeść tylko zdechłe śmiercią naturalną zwierzyne
@waro: jaka ta moralna racja? osobiscie to sram na to jaka ziemie zastana kolejne pokolenia, za 60-80 lat mnie juz nie bedzie liczac bardzo optymistycznie, a dopoki zyje to bede jezdzic autami wydzielajacymi wiecej syfu do atmosfery niz stado krow srajac i nic nikomu do tego, zyje jak chce