Wpis z mikrobloga

@putinn: Powiedz mi jedno

- szczepionka miała CHRONIĆ przed koronawirusem, a teraz się okazuje, że i tak się zarazisz, ale objawy będą słabsze
- coraz więcej jest przypadków zachorowania na koronawirusa po zaszczepieniu, choć wszyscy zapewniali, że ten fragment mRNA nie spowoduje zakażenia
- szczepieni będą mogli chodzić bez masek, a mogą zachorować i zarażać bez ograniczeń
- większość ludzi chodzi w maskach z materiału, choć przed koronawirusem chroni dopiero maska
@xandra: Jedyne co widzę, to całe rzesze internetowych specjalistów od chorób zakaźnych, świeżo przekwalifikowanych z bycia specjalistami ds. materiałów wybuchowych, sztucznej mgły i procedur stosowanych w lotnictwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Żadna szczepionka nie chroni w 100% przed żadną chorobą, chyba że 9mm ołowiu po przejściu przez mózg.
Szansa na to, że po szczepieniu się zarazisz spada drastycznie - co w skali całego społeczeństwa pozwala spowolnić i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 26
@xandra: nikt nigdy nie powiedział, że szczepionka całkowicie chroni przed koronawirusem. Żadna szczepionka na świecie nie chroni przed zachorowaniem w 100%. Nawet szczepiąc się rok w rok na grypę, możesz na grypę zachorować. Szczepionki są po to, by organizm sam nauczył się choroby i w przypadku zakażenia przechodzić chorobę łagodnie. Tym samym odciążając służbę zdrowia z pacjentów ciężko chorych, bo to jest główny problem prawie na całym świecie. Tak trudno pojąć.
Jedyne co widzę, to całe rzesze internetowych specjalistów od chorób zakaźnych, świeżo przekwalifikowanych z bycia specjalistami ds. materiałów wybuchowych, sztucznej mgły i procedur stosowanych w lotnictwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@putinn: I dlatego się wypowiadasz? ;)

Żadna szczepionka nie chroni w 100% przed żadną chorobą, chyba że 9mm ołowiu po przejściu przez mózg.

Szansa na to, że po szczepieniu się zarazisz spada drastycznie - co w skali
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@xandra:

Pytanie dlaczego np pacjenci w Holandii zarazili się po zaszczepieniu, a kryterium szczepienia (że coś się zmieniło) jest negatywny wynik testu.


Pomieszalas kilka rzeczy, nie wiem co ma jedno do drugiego + to bzdura. Also jak wyżej - to, że się zaszczepilas np jedna dawka nie daje ci gwarancji, że dzień po szczepieniu się nie zarazisz
@xandra: Ty trollujesz, prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nawet mi się nie chce odpisywać, ale co mi tam..

Oczywiste jest to, że jeśli szczepienie nie daje 100% ochrony (różne organizmy, różna odpowiedź ukłądu immunologicznego na wirusa / szczepionkę) to trafiają się ludzie co po szczepieniu potrafią zachorować.

Wiesz dlaczego kryterium szczepienia w NL jest negatywny wynik testu (o ile jest, nie weryfikowałem tego)? Bo podczas szczepień na
@putinn: Nadal nie wiem, dlaczego uważasz się za lepszego eksperta na portalu ze śmiesznymi obrazkami ode mnie. Różne wersje przeplatają się ze sobą, raz tak, raz inaczej.

Co Szumowski mówił na początku? Że gdzie można sobie te maseczki nosić? Jak rząd najpierw zakazał ich sprzedaży na Allegro i Alliexpress, a potem sprowadził z pompą godną PRLu maseczki, to nagle się okazało, że są potrzebne. Pewnie to przypadek, co nie?

Powtórzę, może
@Anakee: Otóż to, tylko wcześniej wersja była inna:

Skuteczność szczepionki obliczono na podstawie potwierdzonych dotychczas infekcji koronawirusem wśród uczestników badań klinicznych. Wśród 30 tys. uczestników badań 95 uległo zakażeniu, z czego 90 z nich to osoby, które zamiast szczepionki otrzymały placebo.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-szczepionka-na-koronawirusa-moderna-deklaruje-95-proc-skutec,nId,4858534