Wpis z mikrobloga

@NieBendePrasowac: Zależy jak długie będzie zdanie, po prostu mogę go nie zapamiętać. Ale tak, jak powiesz mi zdanie typu Lubię grać w gry na komputerze to jestem w stanie je powtórzyć ze słuchu mówiąc każdy wyraz od tylu.
Prosty, wstępny test na astygmatyzm. Zakryć jedno oko (bez okularów) . Jeśli linie bedą różnej grubości lub jak u mnei (mam astygmatyzm) widać dodatkowe linie, których nie ma to znaczy, że możesz mieć wadę.


@nyanian: O kurde, faktycznie ten test działa. Mam astygmatyzm na prawe oko. Lewym okiem + w okularach widzę normalnie. Prawym okiem bez okularów widzę taki obraz. Tylko dwie kreski są wyraźne, reszta jakby straciła transparentność :D
Pobierz
źródło: comment_16197831261MHpsAdPx2wiX8XZm1buOF.jpg
Wręcz idealnie oddaje, to co ja widzę. 2 lata temu przypadkiem dowiedziałem się, że widzę inaczej, a do tego jeszcze mam pewną formę daltonizmu xd
@Czesterek byłem u okulisty i powiedział, że w sumie git. 0.5 i 0.25 wada czyli nie da okularów bo zbędne i tak żyje. To nie jest też wina auta bo jeżdżę kilkoma i to samo zawsze. W sumie jak spojrzę w światło wieczorne bez szyby też tak mam