Wpis z mikrobloga

Zwalniam się z gównopracy za najniższą i idę w #programowanie .

W wieku 23 lat myślę, że mogę podjąć takie ryzyko gdyż nie mam żadnych zobowiązań finansowych a oszczędności na życie przez ten czas też trochę jest odłożone.

Codziennie będę uczył się po 6-8 godzin.
Daje sobie 6-12msc na zostanie Junior Front-End Devem a jak się nie uda to wracam do janusza i do końca życia będę wegetował ale bez żalu do siebie, że nie spróbowałem.

Myślicie, że to dobry pomysł?

#programista15k #pracbaza
  • 96
@xmadesio: Nie wiem, czy Front-End to dobry pomysł. Obecnie jest niesamowity przesyt juniorów przez łatwość nauki technologii front-endowych. Sama praca może być męcząca, bo sporo w niej dłubania. Jeszcze kiedy byłem na stażach, to doświadczeni pracownicy odradzali mi bycie typowym Klepaczem kodu.

Lepiej nauczyć się technologii back-endowych, które są mniej oblegane przez samą trudność nauki. Sama praca też jest przyjemniejsza, bo jest mniej kontaktu z klientem.
Lepiej nauczyć się technologii back-endowych, które są mniej oblegane przez samą trudność nauki


@ExitMan: lepiej uczyć się na fullstacka. :) Pewnie jestem w jakiejś bańce ale większość ludzi w mojej firmie to backend, trudno o dobrego frontendowca. Sam jestem fullstackiem i zarobki podskoczyły mi prawie 3 krotnie.
lepiej uczyć się na fullstacka. :)


@Benq20: Poziom wymiatacza ciężko osiągnąć od zera. Dobrego front-endowca ciężko znaleźć, bo praca żmudna i uciążliwa. Nie wiem jak wygląda sytuacja teraz, ale ja miałem odwrotną sytuację, gdzie to właśnie back-endowców brakowało

Najważniejsze to trafić do dobrej firmy, bo nawet to co się kocha można znienawidzić ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@xmadesio to cos #!$%@? slabo ci idzie ta nauka jak 2h dziennie i umisz tylko to. Sorry ale z takim podejściem i kłamstwem możesz gadac do matki. 2h dziennie przez pół roku to jest #!$%@? okolo 300h godzin nauki. 300 h tutoriali. To od samego ich sluchania #!$%@?łbyś na pamieć.

Zapał i pasja. Jezeli tego nie lubisz to masz rezultat. Powinienes sie bardziej przyłożyć.

Zaczynałem od zera i do pierwszej pracy z
@Benq20 problem z fullstackiem frontem jest taki, że jak nie masz za grosz stylu to srednio z frontem xD musisz sie gibac i kombinowac. Co z tego ze znasz mode i jak to zrobic musisz miec troszke stylu i mozliwe dlatego masz takie a nie inne zarobki.
jak się nie uda to wracam do janusza i do końca życia będę wegetował ale bez żalu do siebie, że nie spróbowałem.

Myślicie, że to dobry pomysł?


@xmadesio: #!$%@?, ale jeśli dzięki spróbowaniu tego będziesz żyć w zgodzie sam ze sobą to warto.
@xmadesio: Bardzo ważna rada : spróbuj na jakimś L4/ w dłuższe wolne zacząć coś takiego robić(głównie chodzi o chęci i samodyscypline, ale z tą nie przesadz bo jak całkiem zmienisz wszystko to na początku Cie to odrzuci zanim się przyzwyczaisz) i sprawdź czy to jest w ogóle dla Ciebie, wątpliwości zawsze będą ale jeśli nadal chcesz to lecisz. Wiem z autopsji jak to jest