Wpis z mikrobloga

Zwalniam się z gównopracy za najniższą i idę w #programowanie .

W wieku 23 lat myślę, że mogę podjąć takie ryzyko gdyż nie mam żadnych zobowiązań finansowych a oszczędności na życie przez ten czas też trochę jest odłożone.

Codziennie będę uczył się po 6-8 godzin.
Daje sobie 6-12msc na zostanie Junior Front-End Devem a jak się nie uda to wracam do janusza i do końca życia będę wegetował ale bez żalu do siebie, że nie spróbowałem.

Myślicie, że to dobry pomysł?

#programista15k #pracbaza
  • 96
@xmadesio: Byłem nie tak dawno w podobnym miejscu co Ty teraz. Nie rzucaj sobie zbyt dużo nauki od razu na głowę, bo stracisz zapał. Pracuj konsekwentnie i szukaj znajomości, wspólnych projektów z innymi ludźmi i nie poddawaj się. Powodzenia! :)
W tydzień (6*2h) to nawet jednego projektu strony nie zrobisz


@xmadesio: 12h to ogrom czasu na zakodowanie frontu jak sie ogarnia.

Piszac o tygodniu myslalem o pelnych dniach przyswajania wiedzy. Nie wyrazilem sie zbyt jasno, moja wina. No i nie czarujmy sie, html to pare godzin i ogarniety. CSS, no tu juz troche wiecej czasu trzeba, ale do poziomu css2 da rade dojsc w 2-3 dni. Podstawy JS to zalezy czy
@xmadesio: Taka porada na przyszłość - jakbyś szukał pracy to musisz mieć projekty na gicie, które ogarniają komunikację pomiędzy frontem a backendem bo rekrutujący zobaczy Twoje wypociny i wie o czym może z Tobą rozmawiać i będzie pytał czemu jakichś rozwiązań użyłeś.
Dużo rekrutacji sam robię i rozmawiam z ludźmi, którzy też ją robią, więc nawet jeśli chcesz iść na fronta to podstawowa wiedza z backendu jest bardzo mile widziana i