Wpis z mikrobloga

Zwalniam się z gównopracy za najniższą i idę w #programowanie .

W wieku 23 lat myślę, że mogę podjąć takie ryzyko gdyż nie mam żadnych zobowiązań finansowych a oszczędności na życie przez ten czas też trochę jest odłożone.

Codziennie będę uczył się po 6-8 godzin.
Daje sobie 6-12msc na zostanie Junior Front-End Devem a jak się nie uda to wracam do janusza i do końca życia będę wegetował ale bez żalu do siebie, że nie spróbowałem.

Myślicie, że to dobry pomysł?

#programista15k #pracbaza
  • 96
@xmadesio: Kup sobie książki/pdfy. Dobrze poznać trochę teorii równolegle z praktyką. Zacznij od podstaw architektury komputerów. Nawet jak będziesz robił w java scripcie to warto wiedzieć jak działa komp od środka. Wtedy maszyna wirtualna nie jest jakimś tajemniczym pudełkiem, które robi cuda tylko czytelnym narzędziem.
@xmadesio: nauka na sucho nic nie da bez praktyki. Po 4-6 miesiącach powinieneś już mieć podsdawy żeby załapać się do jakiejś akademii ewentualnie na juniora. Masz jakiekolwiek doswiadczenie z programowaniem. Z matematyka jak Ci szlo?
@xmadesio Jak chcesz rady od starszego kolegi to #!$%@?

Dopóki nie masz żony, dzieci czy kredytów to mozesz i nawet #!$%@?ąć wszystkim i wyjechać w himalaje pleść wiklinowe koszyki.

Za kilka lat bedziesz uwiazany jak pies do drzewa i juz bedzie po ptokach. Bo nie będziesz mial tego co ważniejsze od hajsu, mianowicie czasu na cokolwiek
Myślicie, że to dobry pomysł?


@xmadesio: ja napiszesz chociaż samodzielnie j......y kalkulator to tak.

bo znam znajomych co oglądali jakieś tutoriale i też tak chcieli i pytali mnie o porady jak zacząć bo mam dużo doświadczenia i jak mówiłem "spróbuj najpierw napisać kalkulator w js+html" to nikt nie potrafił
też tak myślałem 2 lata temu. Doszedłem do Hello World. Jakież to jest #!$%@? nudne zajęcie. Chyba bym ocipiał po miesiącu klepiąc kod.


@nikita1: ja rzuciłem to w cholerę kiedy uświadomiłem sobie ze nie chce spędzać życia gapiąc się w kompa (nie, nie pracuje teraz fizycznie)