Wpis z mikrobloga

Zwalniam się z gównopracy za najniższą i idę w #programowanie .

W wieku 23 lat myślę, że mogę podjąć takie ryzyko gdyż nie mam żadnych zobowiązań finansowych a oszczędności na życie przez ten czas też trochę jest odłożone.

Codziennie będę uczył się po 6-8 godzin.
Daje sobie 6-12msc na zostanie Junior Front-End Devem a jak się nie uda to wracam do janusza i do końca życia będę wegetował ale bez żalu do siebie, że nie spróbowałem.

Myślicie, że to dobry pomysł?

#programista15k #pracbaza
  • 96
@xmadesio: Na ten sam pomysł wpadłem 2 lata temu pracując jako spawacz w Januszexie, zajęło mi to 9 miesięcy naprawdę ciężkiej pracy ale było warto. Teraz sobie na luzie pracuje z biura/domu za lepsze pieniądze i z normalnymi ludźmi.
@xmadesio: Na początek to nie słuchaj ludzi którzy mówią, że się nie uda. Tylko pracuj uczciwie i sumiennie. Ja w rok od nooba przygotowałem się do OSCP i pracuje jako pentester. Według niektórych to niemożliwe, bo nie miałem 10 lat doświadczenia jako programista/admin i jestem #!$%@? pracownikiem. xD

Dasz radę na luzie, tylko dobrze ogarniaj.
Codziennie będę uczył się po 6-8 godzin.


@xmadesio: proponuje dwa bloki po 1,5 godziny. Kilka razy może przysiedzisz te 8 godzin, ale stawianie sobie poprzeczki tak wysoko może powodować frustrację z powodu jej nie przeskoczenia.
I nie słuchaj tych co piszą, żeby zostać testerem. Tester to najczęściej monotonna praca, w zależności od projektu mniej lub bardziej. Jeżeli masz plan zostać programistą to to zrób, na testera później można przejść. O wiele trudniej jest to zrobić w drugą stronę.


@wadliwy: Można automatyzować, mieć 2w1 i bardziej #!$%@? za ten sam hajs ;) Monotonna jest praca zwykłego klikacza-małpy testerskiej.