Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Witam! Czy w tej sytuacji jest obowiązek jazdy na suwak, jak prawy pas jest zakorkowany? Dzisiaj z rana miałem taką sytuację, że korek.na prawym pasie ciągnął się na prawie półtora kilometra, zaś lewy pas był całkowicie wolny, więc pomyślałem, że pojadę na suwak, skoro jest taki obowiązek i była nieprzyjemna sytuacja, gdyż zbliżyłem się do końca lewego pasa, to jakaś babka na prawym pasie zaczęła przeklinać, że dlaczego się wpycham i pokazała mi faketa, a ja nie wciskałem się, tylko czekałem, aż ktoś za mną będzie w stanie przepuścić. Czy ona miała rację czy ja słusznie postąpiłem, bo gdzieś wyczytałem, że weszła ustawa dot. jazdy na suwak.
#kodeksdrogowy #ruchdrogowy #naukajazdy #polskiedrogi
Pobierz carumus1 - Witam! Czy w tej sytuacji jest obowiązek jazdy na suwak, jak prawy pas jes...
źródło: comment_1618924687cYlpOtG70DkKquJD2oVfIB.jpg
  • 25
@carumus1: Słusznie że czekałeś na wpuszczenie, bo wg mnie gdyby doszło do kolizji to byłaby Twoja wina (wg niektórych byłaby wina babki, ja bym wolał tego nie sprawdzać na własnym samochodzie i ubezpieczeniu). Babka miała obowiązek Cię wpuścić i popełniła wykroczenie nie wpuszczając Cię, ja na Twoim miejscu za takie zachowanie od razu wysłałbym nagranie tego wykroczenia na policję.
@carumus1: co ty sie jakas baba przejmujesz :D frustrat i tyle. Mniejsza nawet o to, ze jest obowiazek jazdy na suwak ale nawet jak go nie bylo to robilem dokladnie tak jak Ty i czekalem, max 2 samochody i ktos wpuscil. Sam tez wpuszczam bo czemu by nie. Nie przejmuj sie frustratami tylko pusc muzyczke i jedz na czilu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vertical: mam kamerkę, ale niestety babka przeklinała przy zamkniętych szybach, więc nic nie zdziałam i jeszcze jakaś młodsza kobieta siedziała z tyłu i ciągle co chwilę się odwracała do mnie i robiła bitch face ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kefas_safek: jestem na chillu, tylko tak naszło mi, żeby opisać sytuację i zapytać się o Wasze zdanie w ramach upewnienia się czy słusznie postąpiłem, ogólnie to zawsze jak z daleka widziałem, że się korkuje to cyk na lewy pas i gdy mi się kończy, to czekam aż ktoś mnie wpuści, tylko po tym co babka #!$%@? to wolałem się upewnić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@carumus1: Ale nie chodzi mi o przeklinanie bo za to nie jest łatwo ukarać kogoś, jeszcze z urzędu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chodzi mi żeby wzywali babkę za wykroczenie polegające na niewpuszczeniu Cię w warunkach jazdy na suwak, jeżeli Ty stałeś a ona pojechała to nr rejestracyjny się nagrał, oczywiście można dodać przy zgłoszeniu dlaczego na nagraniu stoi przez chwilę obok Ciebie ( ͡° ͜ʖ
jakaś babka na prawym pasie


@carumus1: tu jest Twój problem. Baba w aucie to jedna z gorszych rzeczy - lepiej ustąpić takiej, bo jeszcze Ci się #!$%@? w bok i będzie miała pretensje do całego świata jak przyjadą bagiety i to jej wlepią mandat a Ty będziesz miał tylko historię na Mirko i godzinę w plecy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@carumus1: witamy na polskich drogach.
Niestety dalej mamy mentalność jazdy drugiemu na zderzaku. A wystarczy w takiej sytuacji zachować odstęp na jedno auto. I nie chodzi mi żeby hamować tylko lekko noga z gazu i cyk miejsce się robi.
Ale po co jak można gaz-hamulec-gaz-hamulec... Lepiej wolniej jwchsc ale ciągiem i przy okazji miejsce dla zmieniającego pas się znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kupczyk: wiem, że u nas jest #!$%@? mentalność, chociaż jak jechałem bardziej w stronę Polski A to kultura była większa, a ja mieszkam w mieście 20k ludzi i jakieś 50 km od granicy z Białorusią i rzeczywiście to jest gorsza mentalność. ( ͡° ͜ʖ ͡°)