Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Witam! Czy w tej sytuacji jest obowiązek jazdy na suwak, jak prawy pas jest zakorkowany? Dzisiaj z rana miałem taką sytuację, że korek.na prawym pasie ciągnął się na prawie półtora kilometra, zaś lewy pas był całkowicie wolny, więc pomyślałem, że pojadę na suwak, skoro jest taki obowiązek i była nieprzyjemna sytuacja, gdyż zbliżyłem się do końca lewego pasa, to jakaś babka na prawym pasie zaczęła przeklinać, że dlaczego się wpycham i pokazała mi faketa, a ja nie wciskałem się, tylko czekałem, aż ktoś za mną będzie w stanie przepuścić. Czy ona miała rację czy ja słusznie postąpiłem, bo gdzieś wyczytałem, że weszła ustawa dot. jazdy na suwak.
#kodeksdrogowy #ruchdrogowy #naukajazdy #polskiedrogi
carumus1 - Witam! Czy w tej sytuacji jest obowiązek jazdy na suwak, jak prawy pas jes...

źródło: comment_1618924687cYlpOtG70DkKquJD2oVfIB.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

bo gdzieś wyczytałem, że weszła ustawa dot. jazdy na suwak.


@carumus1: Jako kierujący powinieneś znać przepisy dokładnie, a nie że gdzieś wyczytałeś. Musisz być pewien przepisów, które stosujesz, bo nie różnisz się od tej która cię nie wpuściła, z tą różnicą, że pewnie nawet gdzieś nie doczytała.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dran2: po to zachowuje odstęp żeby z lewego pasa wjechał przed moja auto. Oczywiście mówimy o sytuacji jaką OP opisał na początku
  • Odpowiedz
@carumus1 Osobiście w takiej sytuacji po prostu komuś się powoli przed maskę wtaczam jak tylko jest na tyle miejsca żebym ja w nie uderzył i na tyle wolno żeby ciężko było tego nie zauważyć, nie patrząc za siebie i ciesząc się z faktu oszczędzenia 0.5h czasu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
gdyż zbliżyłem się do końca lewego pasa, to jakaś babka na prawym pasie zaczęła przeklinać, że dlaczego się wpycham i pokazała mi faketa


@carumus1: Suniesz kewym do końca, na zwężeniu włączasz się do ruchu i tyle. Kultura obca tej Pani.
  • Odpowiedz