Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
Jak to kurna jest że w mojej firmie jest 10 osób, mamy jeden kibel i nie ważne o której godzinie od 7-15 pójdę srać to podczas mojego ok 10 min posiedzenia zawsze ktoś wejdzie czy to się odlać, umyć ręce, kubek albo poprostu zawiedzie się bo kibel zajęty. Przed chwilą wbiły mi 3 osoby kurła.

Czy ktoś mógłby wyliczyć prawdopodobieństwo wejścia kogoś do kibla kiedy sram w totalnie randomowych godzinach podczas całego dnia jeden raz przez 10min?

#pracbaza #zalesie #matematyka
  • 17
@MaoPL: raz dziennie srasz 10min, do tego pewnie ze dwa razy idziesz się odlać. Jak masz kobiety w pracy, to one często chodzą z torebkami, żeby przy okazji poprawić makijaż czy włosy.
Trochę się tej zajętości WC w trakcie pracy uzbiera.
około 20%.


@kinemator: @MaoPL:
To i tak niedoszacowane, bo zakłada niezależność statystyczną godziny o której się chodzi. A przecież pewne czynniki mogą wpływać na zależność.
Np.: Przerwa na kawę o 10, to wiadomo że o 10:30 największe prawdopodobieństwo dwójki.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deryt: @kinemator: Racja, o 9 mamy przerwę śniadaniowa ale tylko dla 5 osób i jemy ok 30min później jest druga fala o 10 dla 4 osób jedna osoba nie jada z nami śniadań. O godzinie 12 jest przerwa na kawę wtedy wszyscy (10 osób) ją pije. Też trwa około 30 min.
@MaoPL: Wspomnij przy kawie ze masz taki #!$%@? fetysz, że jak srasz i jakiś koleś wchodzi do łazienki to ci staje, po czym idąc srać oznajmiaj to wszystkim głośno i wyraźnie. Być może poczekają aż wyjdziesz żeby wejść
@kinemator: To tak nie działa, Twoim tokiem rozumowania 48 osób = 100% szans, że na kogoś trafi (chociaż wynik prawie się zgadza)

1 - prawdopodobieństwo tego ze każda osoba pójdzie w innym 10minutowym bloku = 1 - 47^10/48^10 ~= 19%
To tak nie działa, Twoim tokiem rozumowania 48 osób = 100% szans,


@dwrd:
Małe prawdopodobieństwa, poniżej 20% w sumie można tak dodawać, bo to znacznie łatwiej, a błąd rzędu 1pkt nie ma znaczenia, skoro i tak grubo szacujemy :)