Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kenay: pewnie tak, ja zwróciłem uwagę na Niemcy, bo tam praktycznie w każdym Lidlu stała taka maszynka ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@cheeseandonion: Byłem w Szwecji w 2017 roku bodajże i to działa tak, ze te butelki maja z góry narzucona kaucje, żeby ja odebrać trzeba właśnie oddać je do recyklingu, z tym ze plastikowe butelki po wodzie zakupione w sklepie A nie zostaną przyjęte przez automat w sklepie B. Skłania to ludzi do przywiązania się do określonej sieci sklepów jak np. Lidl. Teraz może się to już zmieniło poprawcie mnie jeśli się
@cheeseandonion: W Polsce też coś takiego było. W Kauflandzie oraz Piotrze i Pawle widziałem. Na początku działało fajnie, później albo maszyna była już pełna albo nie działała z jakiegoś innego powodu, a na końcu zlikwidowali całkowicie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moregank_Freeman: pamiętam jeszcze jak jeździłem na miedzynarodówce, to często po parkingach się spotykało ludzi, którzy wyciągali butelki zwrotne z kosza. Często to były starsze osoby, ale całkiem spoko samochodami na niemieckich blachach.