Wpis z mikrobloga

@void1984 może kwestia samego automatu? Nie wszystkie przyjmują wszystko. Aldi do którego chodzę przyjmuje tylko plastik i puszki, bez butelek, a lidl czy edeka kawałek dalej przyjmuje wszystko, musi byc tylko znaczek. Miejsce zakupu nie ma znaczenia. Możesz kupić na stacji redbulla, a puszkę oddać np w rewe.
@void1984 jeszcze nigdy mi nie odrzuciło butelki z kodem kupionej w innej sieci, chyba ze maszyna była już pełna, albo był jakiś błąd i nie przyjmowało żadnych

Oczywiscie jak ktoś kupuje takie Granini albo Adelholzener, albo w callshop to nie ma sie co dziwić, że takiej butelki nie przyjmie automat
@Moj_Panie: @void1984: ok, pogrzebałem w temacie i wygląda to tak: - wszystkie supermarkety muszą przyjąć PET-Einwegflaschen za 25 centów (czyli z grubsza puszki i plastikowe butelki) niezależnie od miejsca kupna, przy czym markety mniejsze niż 199mkw. nie muszą przyjmować Mehrwegflaschen, czyli butelek zwrotnych (większość butelek szklanych, ale też np. litrowa Cola w twardej plastikowej butelce) za 8 lub 15 centów. Za to wszystkie markety większe niż 200mkw muszą przyjmować wszystko.
Fajne rozwiązanie. W Polsce też bankowo byłoby sukcesem.
Ale u nas pod pretekstem ochrony środowiska wolą doj**ać nowe opłaty (jak np. propozycja 5ogr za butelkę plastikową) niż zachęcać społeczeństwo do recyklingu. To już w PRLu można było wymienić butelki na złotówki...
Banda ch*ja!
@zweipack:

Nie ma oczywiście takiego obowiązku - nieprecyzyjnie się wyraziłem. Chodzi oczywiście o to, że z niepogniecionej butelki łatwiej odczytać.
@sawik20: Nie ma znaczenia gdzie kupisz, wszędzie oddasz. 15 lat tu mieszkam i takiego automatu nie widziałem, wszędzie musisz wrzucać pojedynczo.