Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, dlaczego internet tak bardzo cofnął się w rozwoju?
10-15 lat temu fora dyskusjne
- dobra organizacja, wszystko ustrukturyzowane
- łatwo wyszukać z poziomu google
- łatwo coś wyszukać z poziomu forum, wewnętrzna dobra wyszukiwarka
- dyskusje na dość wysokim poziomie i brak nacisku na lajki
Dzisiaj facebook:
- zero struktury
- nic się nie wyszukać z poziomu google
- prawie nic się nie da wyszukać z poziomu FB
- shitposty nastawione na lajki

Czemu tak się stało? Czy ma to związek z tym, że społeczeństwo głupieje z roku na rok czy może chodzi tu o coś innego?
#internet #komputery #przemyslenia #oswiadczenie #truestory #rozkminy
  • 75
@r4do5: oprócz pieniędzy to jeszcze lenistwo, po co mam zakładać konta na jakichś forach jak se znajdę gunwo grupkę na fejsbuczku.

Do tego jeszcze caly ten śmietnik z botami na forach. siedziałem że znajomymi na pewnym forum, jakoś w pewn momencie zaczęło się szybko spadać na guglu, userzy przestali się rejestrować, aż w pewn momencie oprócz starej ekipy rejestrowaly się tylko boty i "pozycjonerzy" jego mać...
Kapcie nie kapcie nic nie
@arahooo: Wygoda, przyzwyczajenia. Internautom niespecjalnie chce się rejestrować kont na różnych forach. A Facebookowi zależy, aby ludzie spędzali w tym serwisie jak najwięcej czasu, więc dodaje użyteczne funkcje - grupy tematyczne, ogłoszenia, itd. Jednocześnie nie stara się udostępnić zawartości tych usług wyszukiwarkom po to, aby nie "nabijać im" użytkowników, a zatrzymać ich u siebie. Facebook chciałby, aby osoby szukające informacji na jakiś temat robiły to nie w Google lub innej wyszukiwarce,
@r4do5: To jest prawda, że chodzi o pieniądze, ale to z punktu widzenia tworców. A ja bardziej pytałem z punktu widzenia zwykłych użytkowników. Mamy powiedzmy 2005 czy 2010 i ludzie siedzą na forach tematycznych. I nagle coś ich skłoniło do tego żeby te fora opuścić.

Ja nie jestem totalnie przeciwko FB, bo do kontaktów ze znajomymi jest ok, ale żeby przenosić całe zainteresowania na fejsa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@r4do5: Dokładnie, upowszechnienie Internetu sprzyja trendowi że nie ważne czym, ale każdy chce zaistnieć i pokazać "coś" a uśredniona wartość kontentu dąży do zera. Coraz trudniej znaleźć wartościowe informacje bez interpretacji i ustawiania odbiorcy co ma o nich myśleć ale skoro ludzie nawet tego nie dostrzegają to jest tego więcej. I nawet nie widać szans na odwrócenie tego trendu()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
@arahooo:

- łatwo coś wyszukać z poziomu forum, wewnętrzna dobra wyszukiwarka

XDDDD
Przecież ta szukajka była o dupę rozbić.
Do tego pieprzenie się z każdym obsranym forum fanatyków pralek, jak chciałeś znaleźć jedną informację, a jak już wymagali rejestracji to w ogóle topbk 1000 jednopostowych kont żeby forumowe janusze były kontent.
@arahooo: jak ktoś myśli że "społeczeństwo głupieje" to niczym się nie różni od Janusza płaczącego za PRL. Winne jest przejście internetu do mainstreamu i tym samym dostosowanie do tzw. "większości", która do tej pory wolała siedzieć przed TV. Widać to choćby po reklamach, gdzie dawniej był max 1 pop-up na stronę a teraz masz regularne reklamy jak w TV, w dodatku walczy się z blokowaniem reklam na wszelkie sposoby. korporacje i
XDDDD Przecież ta szukajka była o dupę rozbić.


@tellet: Wyszukiwarki forumowe są bardzo dobre. Umożliwiają wyszukiwanie po dacie, po nicku, po słowach kluczowych w forach i podforach z podziałem na tytuły czy posty. Jest tam masa opcji. Te wyszukiwarki mają wszystko co trzeba i jeżeli ktoś pisze, że szukajka forumowa była o dupe rozbić to znaczy, że się nie nadaje do korzystania z internetu skoro nie potrafi używać tak dobrego narzędzia
@pacjent_0: To, że społeczeństwo głupieje to jest akurat fakt niezaprzeczalny. Wystarczy sobie wyobrazić, że mimo tej samej podstawy programowej, MEN musi z roku na rok robić łatwiejsze matury, bo młodzi ludzie są tak głupi, że mimo nieograniczonego dostępu do wiedzy dzięki internetowi oraz całej masy innych ułatwień (także finansowych) nie są w stanie przyswoić najprostszych rzeczy.

Dyskutować jedynie można czy to jedyna przyczyna tego co się stało z internetem. Jak pokazuje
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@arahooo: dominacja pejsbooka i ich model biznesowy - każde odswiezenie strony, każda interakcja między użytkownikami to dla nich kolejny mikrozastrzyk gotówki w takiej lub innej formie. Gdyby te wyszukiwarki pejsbukowe działały normalnie, to aktywność na grupach spadłaby kilkukrotnie, a tak codziennie pojawiają się te same pytania o te same rzeczy i nikt nawet nie mówi "użyj opcji szukaj", bo wie że to bez sensu.
A odpływ z forów, a tym bardziej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 22
@arahooo: Era Facebooka. Facebook i inne portale pseudo społecznościowe zarabiają na zatrzymywaniu użytkownika jak najdłużej by oferować mu reklamy. I to tyle.
Jak wchodzisz na forum szukając czegoś to spędzisz tam parę minut znajdziesz to co cię interesuje i nara. Nawet nie wiesz jak się to forum nazywało. Mało prawdopodobne że kiedykolwiek tam wrócisz, przecież problem już rozwiązałeś.

Z Facebookiem działa to inaczej. Wiedza ginie w odmętach gówna - dosłownie. Dlatego
@arahooo: W dużym skrócie kiedyś internet tworzyła duża grupa ludzi z których większość miała coś do powiedzenia, wielu ludzi zwęszyli na tym kasę, teraz internet tworzy kilku w ku**ę bogatych pryszczatych, podstarzałych inceli i ich korporacje