Wpis z mikrobloga

Jak myślicie, dlaczego internet tak bardzo cofnął się w rozwoju?
10-15 lat temu fora dyskusjne
- dobra organizacja, wszystko ustrukturyzowane
- łatwo wyszukać z poziomu google
- łatwo coś wyszukać z poziomu forum, wewnętrzna dobra wyszukiwarka
- dyskusje na dość wysokim poziomie i brak nacisku na lajki
Dzisiaj facebook:
- zero struktury
- nic się nie wyszukać z poziomu google
- prawie nic się nie da wyszukać z poziomu FB
- shitposty nastawione na lajki

Czemu tak się stało? Czy ma to związek z tym, że społeczeństwo głupieje z roku na rok czy może chodzi tu o coś innego?
#internet #komputery #przemyslenia #oswiadczenie #truestory #rozkminy
  • 75
@arahooo: dlaczego myslisz ze internet a nie ludzie? wez zadaj np skomplikowane pytanie na wykopie a nikt ci nie odpowie bo i po co

to internet odpowiada za to ze ludzie nic nie wiedza i sie niczym nie interesuja?

tyle ze widzisz ja dam ci inny przyklad, wez sobie znajdz jakis stary program informacyjny z lat 1990-2005 (obojetnie co) na yt i napisz mi ile z niego zrozumiales i jak wazne
@arahooo: mi sie wydaje, ze to wynika z popularnosci Internetu. Nie chce powiedziec, ze kiedys w necie siedziala elita, no ale zeby siedziec musiales co najmniej obsluzyc komputer, a teraz doslownie kazdy moze siedziec kto ma telefonik
@arahooo:

Bzdury.

W ciągu 15 lat powstało mnóstwo nowych mediów. Główny nurt to facebook czy reddit, ale społeczności mają swoje Discordy (tak jak kiedyś miały IRC-a), a fora tematyczne nadal mają się dobrze. Część najbardziej techniczna przeszła na Stack Overflow, czy Stack Exchange, ale fora nadal istnieją.

O informacje dużo teraz łatwiej niż 15 lat temu, po prostu zmieniła się struktura społeczna internetów - wcześniej zdominowany był przez ludzi mniej lub