Wpis z mikrobloga

@Jurigag: A tego już nie ma?

"3. Nakazu określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku: (...)
12) osoby przebywającej na terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka
działkowego albo plaży; "

To wersja z 19 marca.
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20210000512/O/D20210512.pdf

W której wersji rozporządzenia zostało to zniesione?
@antarhei Z policją nie ma co się kłócić w sprawie maseczki, bo mają z góry ile muszą wystawić mandatów za maseczki, więc będą parli do wystawienia go. Albo wymijasz szybkim krokiem :D albo grzecznie podajesz dane, a potem nie przyjmujesz, tylko trzeba się z sądem bujac
@Jurigag: Czemu siejesz dezinformacje. Oczywiście, że zgodnie z obecnym stanem prawnym noszenie maseczek na terenie parku nie jest obowiązkowe, co określone jest w rozporządzeniu które sam cytujesz.

(Dz. U. z 2020 r. poz. 512)

§ 25.

1. Do dnia 9 kwietnia 2021 r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa...

[...]

3. Nakazu określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku:

[...]

12) osoby przebywającej na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
nigdy tego nie zrozumiem, nie prościej podać dane, odmówić przyjęcia mandatu i mieć policjantów z głowy?


@Jurigag: prawda, ale coś czuję że bym się musiał bardzo starać żeby nie wybuchnąć.
No faktycznie jest, to teraz tylko pałowanko, 24 w pierdelku, 2 lata sprawy w sądzie i wygrana - przeprosiny i 50 zł:)


@settembrini777: Chcesz być całe życie popychadłem, to sobie bądź. Tylko po co mi o tym piszesz, to nie wiem. Namawiałem Cię gdzieś do czegoś? Po prostu informuję o stanie prawnym. A co taki niewolnik jak Ty z tym zrobi, to już jest daleko poza moim zainteresowaniem. Możesz nawet sam
Jesli jest nakaz noszenia szmaty, to lamie, powoływanie sie na jakies wyroki nie działa w Polsce, kraje sie jej #!$%@?.


@settembrini777: nie ma

(Dz. U. z 2020 r. poz. 512)


§ 25.

1. Do dnia 9 kwietnia 2021 r. nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa...

[...]

3. Nakazu określonego w ust. 1 i 2 nie stosuje się w przypadku:

[...]

12) osoby przebywającej na terenie lasu, parku, zieleńca,