Wpis z mikrobloga

@antarhei: "Warto przy tym pamiętać, że policjant w toku wykonywania czynności służbowych ma obowiązek respektowania godności ludzkiej oraz przestrzegania i ochrony praw człowieka. Jeśli jest arogancki, ubliża nam lub grozi – można na niego złożyć skargę do lokalnego komendanta, jego zwierzchnika. Nie warto natomiast odmawiać podawania danych, bo jest to wykroczenie zagrożone grzywną."
  • Odpowiedz
@antarhei no tak, policja jest od tego żeby dyskutować z gowniara, która powołuje się na wyroki sądowe xD Niech odmówi przyjęcia mandatu i przedstawi to w sądzie
  • Odpowiedz
teraz zagadka, znajdźcie w prawie definicję parku xD - nie ma takiej, dziurawe prawo. Na upartego można by podpierać się MPZP ale to mocno na wyrost i dużo terenów nie ma planu


@stjimmy: nie no, musi byc w jakichs tam planach miasta oznaczone ze park..
  • Odpowiedz
nigdy tego nie zrozumiem, nie prościej podać dane, odmówić przyjęcia mandatu i mieć policjantów z głowy?


@Jurigag: nigdy tego nie zrozumiem, nie prościej jest dać patolowi z nożem portfel i zegarek i mieć go z głowy?
  • Odpowiedz
nigdy tego nie zrozumiem, nie prościej podać dane, odmówić przyjęcia mandatu i mieć policjantów z głowy?


@Jurigag: nie jest to koniec sprawy, będzie sąd, a w razie niepodawania danych może odpuszczą. Jak nie niech mnie biorą pod pachy za nienoszenie maseczki w miejscu gdzie nie muszę, przynajmniej będzie zabawa i co wspominać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no tak, policja jest od tego żeby dyskutować z gowniara, która powołuje się na wyroki sądowe xD Niech odmówi przyjęcia mandatu i przedstawi to w sądzie


@Fobiczek: nie, policja jest od tego żeby znać prawo, a obywatel nie od tego żeby biegać po sądach bo do policji przyjmują kretynów
  • Odpowiedz
@Faraluch policjant jest organem wykonawczym, nie jest jego rola zabawa w interpretacje czy wykładnie przepisu. Rola sądu jest ocena czy organ ścigania zastosował prawo prawidłowo. Oczywiście, sam policjant musi również dokonać interpretacji przepisu żeby wiedzieć w jakich sytuacjach go zastosować, ale nie w takim zakresie jak sąd
  • Odpowiedz
@Fobiczek: weź już skończ się wysilać, to co przedewszystkim powinien zrobić policjant to podać podstawę prawną oraz się wylegitymować. Tutaj nie miało to miejsca więc typiarka nie miała obowiązku wylegitymowania się
  • Odpowiedz
@tmtmp3 masz rację, ok nie oglądałem tego filmiku. Chodziło mi o sytuację ogólnie w której np policjant chce wystawić mandat za dany czyn, obywatel twierdzi że dany czyn nie jest wykroczeniem bo 10 lat temu sąd okregowy w #!$%@? górnym orzekł w podobnym stanie faktycznym inaczej, mimo że dotychczasowa praktyka jest taka że nakładamy mandat
  • Odpowiedz
  • 0
@Fobiczek policja powinna znać prawo na podstawie którego działa, musi również znać podstawę prawną jak i praktyczną. Od tego nie ma wyjątków, nie ma znaczenia czy ktoś ma 17 czy 70 lat.
  • Odpowiedz
@ToTrocheBardziejSkomplikowane wczoraj pisałem z murkiem,ale nie wyjaśnił mi więc może ty odpowiesz mi na pytanie bo widzę oblatany xd

Czy te mandaty za brak maseczki w miejscu publicznym są już zgodnie z prawem ?
Czy są niezgodne z prawem (jeśli to,to mógłbyś mi napisać czemu )
;)
  • Odpowiedz