Wpis z mikrobloga

Tak jak pisałem wczoraj, przeszliśmy z żoną na #dieta za pomocą pudełek #optimalbox że strony www.optimalbox.pl, wersja diety to Standard. Jesteśmy osobami, które mają średnia lub wysoką aktywność treningową, wiemy, że Standard przeznaczony jest dla osób o niskiej lub umiarkowanej aktywności, ale teraz interesuje nas ujemny bilans kaloryczny.

Chciałbym tylko poprawić, że ja zamówiłem pudełka 2500 kcal a żona 1200 kcal.

Dzień 1

Dzisiaj pierwszy dzień i pierwsze #!$%@?, bo nie wiem jak liczą tam kalorie, ale już śniadanie i jego porcje mi nie pasują do tego co jest na kartce. Pudełka takie same, wypełnienie niemal identyczne, nie wiem gdzie ukryli ponad 200 kcal, ale zastanawiam się które pudło jest źle policzone.
haakenn - Tak jak pisałem wczoraj, przeszliśmy z żoną na #dieta za pomocą pudełek #op...

źródło: comment_1617860267jL687any0nB7s3J7XXiDuO.jpg

Pobierz
  • 277
@matinho10: przy moich treningach wyliczyłem ok 3000, Garmin mierzy w przedziale 3100 - 2800 przy dziennym wysiłku. To nie jest tak, że postanowiłem wziąć pudła tak nagle i bez jakiejkolwiek minimalnej wiedzy o kaloryczności - po prostu zainteresowała mnie reklama, koszt i byłem ciekawy jakości.
@haakenn: Mój ojciec z pół roku siedział na diecie pudełkowej i o ile w niektórych firmach dostawał smaczne jedzenie, o tyle zawsze miałem problem z tym, że za te cenę było ewidentnie za tanio w pudełku. Niskiej wartości produkty, wrzucenie zamiast podwieczorku wylanego serka za 2,30 z opakowania do pudełka, takie rzeczy jak łosoś czy choćby wołowina były jedynie od święta.
@haakenn: ja wiem, ze się nie chce gotować ale no ludzie.....
Średnio 1h wystarcza, aby przygotować obiad ok 1000kcal na 3-4 dni.
Sniadanie też ok 1000kcal, to jest kwestia jakiś max 10-15 minut
W czasie kolacji chyba się nie pracuje więc jest czas na przygotowanie.

Tw wszelkie pudełka to kasa wywalana w błoto, no alejak ktoś lubi przepłacać, to ok.
np 200g to woda ¯\(ツ)/¯


@QWERTYPOL: 500 gram surowej piersi z indyka będzie miała 100 g białka. Gdy z 500 g piersi pozbędziemy się wody to straci ona 75% masy. Czyli po usmazeniu(nie ugotowaniu, gotując nie pozbędziesz się takiej ilości wody) będzie miała 125g. To 125 g będzie miało troszkę mniej niż 100 g białka.

Żeby usmazyć tak mięso żeby pozbyć się takiej ilości wody, to trzeba się nieźle postarać. W
@Dezerterr: Standard – zbilansowana dieta, celem której jest dostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych, witamin i mikroelementów w odpowiednich proporcjach. Przeznaczona jest dla osób o niskiej lub umiarkowanej aktywności fizycznej pragnących poprawić swoje nawyki żywieniowe, zredukować lub utrzymać swoją wagę.