Wpis z mikrobloga

#lodz ##!$%@?

Dlaczego tak jest, że jak widzę obrazek to jestem na 100% przekonany, że to Łódź. Dzisiaj trafiłem na ten gdzieś na facebookowej grupie i mówię: Oooo... wygląda jak Wojska Polskiego w Łodzi. Patrzę opis... Rzgowska w Łodzi XD

Czemu to miasto jest tak szare i smutne, opiździałe i depresyjne?
Pobierz nadmuchane_jaja - #lodz ##!$%@?

Dlaczego tak jest, że jak widzę obrazek to jestem ...
źródło: comment_1617254389aty4vML96WhKNEJMrNT2gA.jpg
  • 73
te drewniane szałasy to ich wina


@graf_zero: No dokłądnie tak się budowało w XIX wieku, a Zgierz czy Aleksandrów całe stoją szałasami aż do dzisiaj.

Co nie zmienia faktu że to późniejsze zaniedbania powodują że stoi to nadal. Ale przyczepianie się do fabrykantów o szałasy to jak przyczepianie się do PRLu że stawiali bloki z płyty zamiast ze szkła i stali
A swoją drogą spacerowaliście kiedyś jakoś dłużej po Nadodrzu w Wrocławiu? Mnóstwo nieodnowionych, czasem rozpadających się kamienic, drogi w słabym stanie, też czasem wcisnięte jakieś plomby bloki między te kamienice. Cała wielka dzielnica, która mi bardzo przypomina Łódź.


@czlapka: Bo pomijając zły PR Łodzi (dzieci w beczkach, pawulon i krajobrazy jak po wojnie), Wrocław ma jednak trochę kwartałów wyglądających ładnie, w które może kierować turystów. Gdyby Łódź była w stanie ogarnąć
Więc odpowiedniej, budującej pracy dla większości facetów nie było (huty, stocznie, kopalnie) więc za komuny też pili.


@graf_zero: łodzianie pozbawienie budującej pracy pili, w przeciwieństwie do górników i hutników, którzy za komuny nie pili? Lol. Widać też, jakie społecznie odpowiedzialne i dojrzałe postawy społeczne ta "budująca" praca w górnikach wytworzyła xD
Dość tych mitów.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@nadmuchane_jaja: mojej różowej na studiach na PŁ mówił architekt miasta Łodzi, że centrum na taki problem że władza PRLowska chciała zdusić inteligencję która tam mieszkała stąd zero inwestycji w centrum, a postawiono nowe ogromne osiedla jak Widzew i Redkinie które są tak daleko że ja #!$%@?.
Dopiero od kilkudziesięciu lat zmienia się na lepsze, ale Łodź ma największe zachowane przedwojenne centrum ze wszystkich polskich także, także nie jest to lekka sprawa.
mieli sens i cel


@graf_zero: no i co z tego? Zostały po tym szkody górnicze i roszczenia, oparte o to właśnie, że mieli przez sto lat cel nafedrować jak najwięcej a teraz się okazuje, że nikomu to już niepotrzebne.
@nadmuchane_jaja: Łódź ma oczywiście gigantyczny potencjał jako miasto i jest bardzo ciekawe bo mega inne od wszystkich miast w Polsce ale niestety trzeba by tam władować setki miliardów by to jakoś wyglądało. Niestety, ale jest masa rzeczy które dyskwalifikują to miasto. Nie może być tak, że gdzieś na #!$%@? jest jakiś pałac wyremontowany a uliczka w bok od Piotrkowskiej masz stertę gruzu która kiedyś była kamienicą xD i essa każdy udaje,
Ja uważam, że Zdanowska pierwszą kadencję miała świetną, wtedy to miasto naprawdę się zmieniło w sporej mierze


@czlapka: Nie mieszkam w Łodzi i mało bywam więc nie jestem w stanie ocenić dokładnie, ale chciałbym zauważyć, że pierwsza kadencja Zdanowskiej przypadała na moment w którym samorządy dostawały największe sumy pieniędzy od UE i szczerze mówiąc ciężko było to #!$%@?ć i, żeby miasto w tym czasie się nie rozwinęło. Zauważ, że zdecydowana większość
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: Kasa kasą, ale po prostu 1 kadencja HZ to było otwarcie się na pomysły ludzi, pierwszy Budżet Obywatelski w Polsce, który w pierwszych edycjach zrobił dużo dobrego (teraz to już jego sens stał się niewielki przez to jak wygląda).

A teraz z UMŁ zrobiła się trochę oblężona twierdza, są przekonani że mają same świetne pomysły a jak ktoś ich krytykuje to na pewno jest z PiS.
ale po prostu 1 kadencja HZ to było otwarcie się na pomysły ludzi,


@czlapka: Bo zwyczajnie w końcu można było je finansować.

pierwszy Budżet Obywatelski w Polsce,


@czlapka: Nie przeceniałbym roli BO. To jest kropla w morzu potrzeb. A druga sprawa, że pierwszy był Sopot.

A teraz z UMŁ zrobiła się trochę oblężona twierdza, są przekonani że mają same świetne pomysły a jak ktoś ich krytykuje to na pewno jest
A może ktoś bardziej zorientowany się wypowie dlaczego WZ kończy się na Kilińskiego a nie na skrzyżowaniu marszałków? Kwestia kasy czy inne względy?