Wpis z mikrobloga

No jak tam inflacyjne świry? Kurs PLNów spadł? xD Bo w Marcu NBP nadrukował więcej kasy niż przez styczeń i luty razem wzięte xD Z czego jest jeden ciekawy rodzynek xD

Na co NBP w miesiącu MARZEC 2021 wydał pieniądze? (W podsumowaniu biorę pod uwagę tylko operacje outright buy)

PS0424 - 135mln - Skarb Państwa
PS0425 - 460mln - Skarb Państwa
DS0726 - 75mln - Skarb Państwa
DS0727 - 70,5mln - Skarb Państwa
FPC0328 - 1530,92mln - Bank Gospodarstwa Krajowego (obligacje Covidowe wszyscy wiemy gdzie pieniądze z takich instytucji się roztapiają, oczywiście obligacje takich g---o-instytucji nie wlicza się w dług państwa, a i tak zapłacicie wszyscy w inflacji)
WS0428 - 282,80mln - Skarb Państwa
DS1029 - 354,mln - Skarb Państwa
DS1030 - 841,6mln - Skarb Państwa

Łączne zakupy NBP w miesiącu MARZEC 2021 to 3844,94 mln

Łączne zakupy NBP w Roku 2021 to 6465.27 mln

Do śledzenia/czarnolistowania tego cyrku + moich finansowo-giełdowych wysrywów -> #kochanekhedgefund

#gielda #finanse #pieniadze #nbp #gospodarka
KochanekAdmina - No jak tam inflacyjne świry? Kurs PLNów spadł? xD Bo w Marcu NBP nad...

źródło: comment_1617191040fq5rn06KDuvdzem23BuOOA.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@diler_biedy:

biada tym którzy są zakredytowani pod korek, bo będą pierdzieć dwuotworowo.

Wszakże, gdy pieniądze które musisz oddać tracą na wartości, to jest na twoją korzyść ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@szpongiel: Owszem, masz rację tylko wazny jest tu horyzont czasowy - podniesienie stóp spowoduje skokowy wzrost rat kredytów, (jak wiemy większość kredytów oparta jest o wibor 3m lub 6m) a ludzie dociśnięci rosnącą inflacją nie będą mieli pieniędzy na spłatę wysokich rat, przy rosnącym poziomie bezrobocia
  • Odpowiedz
  • 2
@NoMercyIncluded zależy jak bardzo bogate społeczeństwo. Od pewnego stopnia bogactwo się akumuluje. Taki Jeff Bezsos nie kupi więcej chleba bez znaczenia ile miliardów zarobi xD Chociaż jak pokazuje super bogate kraje jak Szwajcaria i Norwegia to bogate społeczeństwa płacąc więcej za produkty (bo ich stać) pozwalają lokalnym firmom się utrzymywać w erze globalizmu. Co prowadzi do rozwijania tych biznesów i dalej wypłacania dużych pensji.
  • Odpowiedz
@szpongiel: jestem takiego samego zdania, stopy w najbliższych kilkunastu miesiącach raczej będą obcięte jeszcze mocniej niż podniesione. Ale kapitał awaryjny posiadam, co czyni mnie spokojnym posiadaczem najtańszego pieniądza na rynku w postaci kredytu.
@KochanekAdmina: Warto dodać że drożejący dolar spowoduje jeszcze większe napędzenie inflacji, którą USA niejako eksportuje na cały świat.
  • Odpowiedz
A czy nas stać? Czy to właśnie nie napędza inflacji?


@NoMercyIncluded: Nas na nic nie stać xD Ludzie jak byli biedni tak będą jeszcze biedniejsi, a ci którzy mają jakieś majątki zaraz je stracą przez inflacje. Kto teraz nie inwestuje ten przegrał.

A najgorsze jest to że to nie pierwszy raz. Co 10-20 lat banki centralne rozgrywają to samo od ponad 100 lat.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Tak, są regularności i szczerze mówiąc wystarczy mieć trochę świadomości, by bardzo łatwo się na tym wybijać przy odrobinie cierpliwości.

Ostatnio tak do mnie dotarło - widząc rosnący kurs dolara, a zarazem moich inwestycji - że właściwie nie powinienem się wściekać ani w ogóle przejmować tym, co robi PiS. Może w kwestii sprowadzenia dyskursu publicznego do rynsztoka i ogłupiania narodu, bo to trwałe uszkodzenia, ale z drugiej strony powodują
  • Odpowiedz
Ostatnio tak do mnie dotarło - widząc rosnący kurs dolara, a zarazem moich inwestycji - że właściwie nie powinienem się wściekać ani w ogóle przejmować tym, co robi PiS


@NoMercyIncluded: Jak mówiłem, jeśli inwestujesz (i to jeszcze w walucie safe haven) to wygrałeś.

Może w kwestii sprowadzenia dyskursu publicznego do rynsztoka i ogłupiania narodu, bo to trwałe uszkodzenia, ale z drugiej strony powodują też silną reakcję, więc trudno ocenić, czy skutki będą takie
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Nie wierzę, by pis mógł zdobyć aż takie poparcie, są zbyt nieudaczni w tym, co robią. Mieli szansę, bo propaganda okazała się naprawdę skuteczna, ale niepotrzebnie wzięli się za kilka wrażliwych wątków, którymi popsuli sobie biznes. Więc zamiast się tym martwić, wolę się skupić na tym, jak i gdzie się zabezpieczyć.

Jestem w tym słodkim miejscu, że mój oficjalny majątek jest zupełnie standardowy (raczej nie uspołecznią mi jedynego mieszkania),
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: ciekawe czy mamy szansę na powtórzenie sukcesów gównowaluty liry tureckiej i właśnie wspominaną przez Ciebie akcję ratunkową czyli podniesienie stóp procentowych.
  • Odpowiedz
ciekawe czy mamy szansę na powtórzenie sukcesów gównowaluty liry tureckiej


@gupio: Lira Turecka to inny kaliber. Tam Turcja wystąpiła przeciwko USA za co pokarały ją anglo-saskie banki poprzez masowy atak spekulacyjny na walutę. Polska to póki co wierny pies USA więc raczej USA nie użyje tak potężnej broni.

Chociaż zawsze się znajdzie jakiś Soros który dopieroli jakiemuś banku centralnemu jak tylko znajdzie okazje xD
  • Odpowiedz