Wpis z mikrobloga

No jak tam inflacyjne świry? Kurs PLNów spadł? xD Bo w Marcu NBP nadrukował więcej kasy niż przez styczeń i luty razem wzięte xD Z czego jest jeden ciekawy rodzynek xD

Na co NBP w miesiącu MARZEC 2021 wydał pieniądze? (W podsumowaniu biorę pod uwagę tylko operacje outright buy)

PS0424 - 135mln - Skarb Państwa
PS0425 - 460mln - Skarb Państwa
DS0726 - 75mln - Skarb Państwa
DS0727 - 70,5mln - Skarb Państwa
FPC0328 - 1530,92mln - Bank Gospodarstwa Krajowego (obligacje Covidowe wszyscy wiemy gdzie pieniądze z takich instytucji się roztapiają, oczywiście obligacje takich gówno-instytucji nie wlicza się w dług państwa, a i tak zapłacicie wszyscy w inflacji)
WS0428 - 282,80mln - Skarb Państwa
DS1029 - 354,mln - Skarb Państwa
DS1030 - 841,6mln - Skarb Państwa

Łączne zakupy NBP w miesiącu MARZEC 2021 to 3844,94 mln

Łączne zakupy NBP w Roku 2021 to 6465.27 mln

Do śledzenia/czarnolistowania tego cyrku + moich finansowo-giełdowych wysrywów -> #kochanekhedgefund

#gielda #finanse #pieniadze #nbp #gospodarka
KochanekAdmina - No jak tam inflacyjne świry? Kurs PLNów spadł? xD Bo w Marcu NBP nad...

źródło: comment_1617191040fq5rn06KDuvdzem23BuOOA.jpg

Pobierz
  • 40
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Ciekawe kiedy podniesienie stóp procentowych aby uratować walutę. Chyba nakupię jeszcze walut zagranicznych, bo chyba docieramy do punktu gdzie lepiej już nie mieć złotówek XD
  • Odpowiedz
czasem zaluje ze nie zarabiam z zlotych zeby potem kupowac sobie euro i sie cieszyc ze zarabiam na samym pieniądzu jak #!$%@? kapitaliści


@Naturmensch: Ja zawsze się pytam czy jest możliwość rozliczać się w euro, ale ostatnimi czasy nie miałem szczęścia :( Nigdy nie jest warto zarabiać w walucie bananowych republik.
  • Odpowiedz
Ciekawe kiedy podniesienie stóp procentowych aby uratować walutę.


@Khaine: xDDDDDD Strategia BiSu nie zakłada tego przynajmniej przez 3 następne lata.

Według mnie klasyczne strzyżenie owiec przez bankierów centralnych. Najpierw zluzowanie akcji kredytowej jak się tylko da, podbicie inflacji, niejako zmuszenie każdego żeby się lewarował albo inflacja mu zeżre majątek razem z firmą, a potem jakiś Czarny Wtorek gdzie z dnia na dzień wywoła się kontrolowany kryzys mega drastyczną podwyżką stóp procentowych.
  • Odpowiedz
@DexterFromLab: Na niektórych aktywach denominowanych w USD jestem -15% wartości nominalnej, ale w PLN wciąż na plus xD
@KochanekAdmina: i biada tym którzy są zakredytowani pod korek, bo będą pierdzieć dwuotworowo.
Żyjąc w tym kraju z kredytem hipotecznym na karku, nie wyobrażam sobie braku zabezpieczenia do natychmiastowej spłaty przynajmniej części długu gdy podniosą stopy.
  • Odpowiedz