Wpis z mikrobloga

obrone mialem w lipcu 2020 - inz inforamtyk dziennie
szukam obecnie pracy mlodszy junior stazysta praktyki przyuczenie itp
nawet bezplatnie i gowno
szukam zdalnie hybrydowo oraz w moim miescie ( miasto 100k osob)

cv mam napisane z grup discord - nie uwazam ze jest zle - wypisane wieksze projekty, uczelnia ktora skonczylem - no bo co wiecej
mam repozytoria na githubie
na rozmowach o prace mam juz odpowiedzi na gonwo pytanie bab z hr typu GDZIE SIE PAN WIDIZ ZA 5 LAT? CO PAN ZROBI Z WYPLATA? JAKIM ZWIERZECIEM CHCIALBYM PAN BYC ?czy inne kancerogenne pytania

mialem jzu chyba milion rozmow... serio jedna czy dwie na 2-3 tyg od casu obrony

nie majac doswiadczenia nie znajde juz pracy?
gdzie to doswiadczenie nabyc?
sram projektami itp a i tak skreslaja mnie za doswiadzenie - o ile pierwsze rozmowy to byla lekka lipa bo sie jakalem czy dukalem jak pytali mnie po ang-nie wiedizelm co mowic- tak teraz normalnie rozmawiam z dzialem it czy z babkami z hr a i tak kazda sra na mnie

moje proejkty to nie gowno typu HOW TO CALC IN JAVA z yt jak turek tlumaczy tylko aplikacje serwer klient baza danych...

OLX
LINKEDIN
PRACUJ
PRACA
NOFULLJOBS
INDEEEDJUSTJOIN
i jeszce 3 inne portale przegladam co 2 dni i wysylam ok 30 cv na tydz

mam emajle ze OTWARTO TWOJA APLIKACJE. PRACODAWCA ROZKMINIA TWOJA KANDYDATURE
na rozmowach NO ODDZOWNIMY DO PANA

i #!$%@?.... czyli co? jak odrazu nie dadza mi umowy to sraja na mnie?
pare razy juz rozmwialismy o umowie kontrkacie jakbym mial pracowac godziny stawka - pare razy rozmowa trwala ponad 1h beczka heheszki itp i gowno
na rozmowach mam koszule normalnie rozmawiam nie jeestem brudasem ani nic nie kloce sie nie wiem juz sam co mam robic czy moze juz tylko znajomosci sie licza eh

mirki co robic

#programista15k #studbaza #pracbaza #praca
#gownowpis #zalesie #it #programowanie
Pobierz elozapiekanka - obrone mialem w lipcu 2020 - inz inforamtyk dziennie 
szukam obecnie...
źródło: comment_1617181483LF4C7lY6VlAEUzEjJGJNnQ.jpg
  • 51
@elozapiekanka:

Clean code znam spokojnie

Też mi się tak kiedyś wydawało. Kilka lat później dalej się łapie na tym, że w wielu przypadkach mam wątpliwości, czy aby na pewno nie można tego zrobić lepiej/inaczej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@elozapiekanka: z takich pomysłów to udzielaj się w open source i wpisz to sobie w doświadczenie

inne pomysły to ścieżki "naokoło" czyli zatrudniasz się jako helpdesk, potem idziesz na testera i dopiero na programistę (to desperacka ścieżka bo zaczniesz zarabiać dopiero po wielu latach)

kolejny pomysł to znalezienie niszy - security, data science, admin linux, embedded itp. wszędzie poza webdev jest mniejsza konkurencja, zarobki czasem trafią się porównywalne, ale ofert dużo
@elozapiekanka: ja zaczynałem w IT w 2018 - prace znalazłem 4 miesiace po studiach, gdzie przez te 4 miesiące nauczyłem sie wiecej niz przez 3 lata. Aktualnie byku to nie wiem co bym zrobił ale dla juniora nie ma roboty w covid xD
@elozapiekanka: Co odpowiadasz jak pytają ile byś chciał zarabiać?

Jeżeli walisz teksty typu

nawet bezplatnie i gowno


Absolutnie tego nie rób bo HR ocenia to jak się cenisz. wbrew pozorom oni nie działaja na zasadzie "im mniej tym lepiej". Jezeli sie nie cenisz - to tak jakbys sie przyznal ze nie wiele potrafisz.
Na start nie powinieneś wołać mniej niz 4k brutto, nawet jeżeli twoje doswiadczenie zawodowe jest zerowe
@ivall: no to mam już projekty i repozytoria podawane z bazą witryny aplikacje logowanie itp
@Zelber: thx nie dziw się że padł mi zapał po 9 MSC

@steppenwolf90: czyli co polecasz ? Tutaj piszą że dostają pracę w korpo z dupy a ja widzę że no ciężko jest znalezc
Szukam wszędzie Linux administrator sieci nie wiem bazy danych cokolwiek helpdesku żeby się tylko zaciągnąć w IT i #!$%@?
@Zelber: Czy może jeszcze trochę szerszy kontekst.
Ludzie chcą Ci pomóc, to gita nie pokażesz, na jakiekolwiek sugestie zaczynasz się rzucać.
No nie ma prawa to zadziałać, szczególnie jeżeli potencjalny pracodawca może wybierać z dużej liczby kandydatów, z których część na pewno będzie bardzo dobrze współpracować z innymi/w grupie.
Tak jak umiejętności techniczne można względnie łatwo podciągnąć, tak wyplenienie tego typu podejścia będzie już znacznie trudniejsze. Nawet jeżeli czegoś nie umiesz,
@elozapiekanka: musisz się na coś zdecydować, nawet jak zadzwonią do Ciebie na linux admina to będziesz musiał przejść rozmowę, gdzie będziesz musiał wykazać się wiedzą

ucz się, rozwijaj i licz na farta, z tego co wiem w trakcie covida jest mało ofert na juniorów i łatwo się zgubić w morzu CV, tu się mogą nie liczyć Twoje chcęci, czy możliwości, tylko fart

ostatnio ktoś mi opisywał dużą rekrutację, przyszło 600 CV,
3.5 brutto wolam


@elozapiekanka: Malo wolasz. to jest o 1.5k mniej niz daja na start w korpo ludziom, ktorzy maja pracowac przy sofcie (dev, testy..) przy zerowym doswiadczeniu; swieżo po studiach.
Mow ze 4k bo tyle potrzebujesz zeby sie samemu utrzymac itp., szczegolnie w tym roku jak minimalna to 2800.

Myśle że nie są problemem twoje projekty na Git. Dobrze ze je masz, ale osoby z HR tam nie zagladaja. Moje
@elozapiekanka: to chyba potwierdza, że jednak studia były strata czasu skoro inż nie może załapać roboty. Expa powinieneś zdobywać w czasie studiów "teoretycznie", ale praktycznie jak sam nic nie robiłeś to masz efekt. Jeśli na studia i it poszedłeś tylko by odbębnić i Cie to nie jara to kicha
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@elozapiekanka: stawka to jeden z elementów oceny. Podając 2000 zł ktoś Cię odrazu odrzuci. Podając 10tys pewnie także. Oczywiście potem ta zadeklarowana stawka trzeba obronić. Ale inne jest podejście do osoby w zależności jaką stawkę zadeklaruje.