Wpis z mikrobloga

Przegryw to jednak stan umysłu
Natrafiłem dzisiaj na ten wpis: https://www.wykop.pl/wpis/56379551/#!$%@?-nienawidze-tego-zycia-gdzie-wszystko-wszystk/ od @smutnykolega . Większego bulshitu nie czytałem dawno. Nie warto nic robić, uczyć się, pracować bo i tak całe życie już zostało deterministycznie ustalone i cokolwiek nie zrobimy nic nie zmienimy.

Mieszkałem w typowo robotniczym bloku, wielkim na prawie 100 rodzin. Wszyscy byli synami i córkami niskowykwalifikowanych robotników bo to był blok dla słabo zarabiających pracowników dużego zakładu pracy w moim miasteczku. Według autora wszyscy powinni skonczyc marnie. Tymczasem jest cała, bardzo szeroka paleta karier ich dzieci. Czasem nawet dwaj bracia z tej robotniczej rodziny poszli w 2 skrajności. jedni koledzy z którym haratałem w piłę są dyrektorami zagranicnych spółek a drudzy niebieskimi ptakami, którzy nigdy nie skalali się jedną praca dłużej niż miesiąc. Są wzięci prawnicy jak i ludzie, którzy się zacpali w wieku 30 lat. Dosłownie cała gama ludzkich karier, powodzeń i niepowodzeń. Jak to możliwe skoro ludzkie życie jest determinowane tylko i wyłącznie tym gdzie się urodziło?

#przegryw #blackpill #depresja #zwiazki #p0lka #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #komunizm #redpill
  • 56
@Syn_Tracza: pewnie mało obiektywny jesteś (liczyłeś fWHR , kto miał hunter eyes, symetrie twarzy?, no właśnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). wzrost i morda chada to jedyne sensowne wytłumaczenie. pamiętaj.
@10129: Twierdzenie, że ludziom atrakcyjniejszym jest łatwiej w życiu to truizm. Tak samo jak ludziom zdolniejszym, ludziom utalentowanym, ludziom z natury silnym fizycznie etc etc. Takie jest życie, z tym nic człowiek nie zrobi.

Ale ze sobą samym może. Pomijając naprawdę skrajne sytuacje, jak np. ciężkie kalectwo fizyczne lub umysłowe, nawet w obrębie własnych ograniczeń można się jakoś ustawić. Trzeba nauczyć się te ograniczenia respektować, ale nie można się im całkowicie
@fantazm: (...) ludzie predysponywani do czegoś swoimi genami, albo fartowni jeżeli idzie o warunki środowiskowe (bogaci starzy, konstruktywne znajomości), osiągną niejednokrotnie lepsze efekty*. (...)
@Czill23: ale ja nie jestem zwolennikiem fatalistycznego nastawienia balckpilla. otagował tak to mu odpowiedziałem w tym stylu, nie pisz mi tu 'wy'. Akurat pisać tak jak oni to nie jest duży problem, pa:

znam nie jednego mniej urodziwego, który żyje szczęśliwie, ma żonę i dzieci.

ta, zostanie czyimś betacuckiem to nie jest powód do dumy. pewnie p0lka się naskakała na bolcach chadów za młodu i wzięła betaprovidera jak już się znudziło.
Twierdzenie, że ludziom atrakcyjniejszym jest łatwiej w życiu to truizm. Tak samo jak ludziom zdolniejszym, ludziom utalentowanym, ludziom z natury silnym fizycznie etc etc. Takie jest życie, z tym nic człowiek nie zrobi.


@fantazm: Popieram w 100% kolego, takimi stereotypami posługują się ludzie bezradni, zamiast pracować i dążyć do polepszenia swojej sytuacji, można małym kosztem próbować to usprawiedliwić.
@10129: > zwolennikiem fatalistycznego nastawienia balckpilla

ta, zostanie czyimś betacuckiem to nie jest powód do dumy. pewnie p0lka się naskakała na bolcach chadów za młodu i wzięła betaprovidera jak już się znudziło.


No #!$%@?, długo nie wytrzymałeś z tym sileniem się na obiektywną narrację i dystansowaniem od blackpillowców XD.
@10129: Ok, zauważyłem teraz że napisałeś w poście, że tylko pokazujesz że nietrudno ich narrację powielić.

Przepraszam, mój błąd :). Jakoś przeoczyłem wcześniej, za bardzo przeskoczyłem po twoim poście wzrokowo.
@pan_warell: Blackpill to taka wygodna religia dla frustratów i mentalnych słabeuszy, którzy za wielkie odkrycie w swoim życiu i przyjęcie jakiejś "pigułki oświecenia" uznają tak oczywiste wnioski jak to, że ładni ludzie podobają się bardziej niż brzydcy, albo że kobieta czuje się bezpieczniej jeżeli jej facet jest zadziornym kafarem, a nie suchoklatesem. Faktycznie, niewiele po takich ludzi można się spodziewać i ciężko z nimi dyskutować. To poziom mentalny płaskoziemców, tylko że