Wpis z mikrobloga

Aby znaleść się w elitarnym gronie 10% najbogatszych Polaków wystarczy zarabiać 5800 zł brutto na miesiąc.

Tak się składa że jako #programista15k zarabiam znacząco więcej (ale nie 15k, tyle zarabiają programiści w podstawówce na wykopie).

I tu benc, znajdują się typy którzy mówią hola hola nie wolno tyle zarabiać i pierdzielą że od 100 tyś. rocznie zapłacisz 50% podatku.

100 tyś rocznie. 100 000 zł / 12 miesięcy = 8333.(33).

Przyklaskują temu patusy głosujące na pis oraz twitterowe Julki na utrzymaniu rodziców którzy chcą iść na studia bo myślą że tam same imprezy.
A co gorsza tak jakoś się składa że ludzie 14 - 30 oraz 56> najgorliwiej popierają ten pomysł. WTF?!
56> jestem wstanie zrozumieć, bo komuna wychowała... ale MŁODZI ?!

Dzisiaj Julka jutro Grażyna...
Sam mam 26 lat i uważam że nasze pokolenie miało większe możliwości niż "Starsi", wystarczyło tylko znaleść jakiś fach w ręku. Mam wielu kolegów nie każdy pracuje w IT, ale w dzisiejszych czasach nawet cukiernik zarabia więcej od większości społeczeństwa...

O co im chodzi...

#gospodarka #filozofia #debata
ModelCocomo - Aby znaleść się w elitarnym gronie 10% najbogatszych Polaków wystarczy ...

źródło: comment_1616486792vWcmYxetwkTtvG3RVzNThg.jpg

Pobierz
  • 222
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jedrek1212: dunno ¯\_(ツ)_/¯ przede wszystkim warto zwiększyć kwotę wolną po tych kilkunastu latach braku korekty. Ale polski budżet ma się świetnie - twierdzą "eksperci" PiS XD
  • Odpowiedz
Ponownie, jak się nie ma argumentów to


@ghandi92: To się wylatuje z rewolucją francuską a potem chwyta ostatniej deski ratunku, że "przy jednym argumencie na wikipedii napisali, że nieprawda!".

Idź stąd już lepiej. XD
  • Odpowiedz
#opole , gdzie u was mogę się nażreć "do syta" za racjonalną kwotę? Nie chciałbym sprzedawać nerki. Interesuje mnie kuchnia wschodnia, ta bliższa i dalsza. Mogę jeść w aucie :)

Lubię pikantne
Nie lubię wszystkiego co kiedyś pływało (sushi odpada)

#jedzenie #kulinaria
  • Odpowiedz
@Hatespinner: czy ktoś może temu typowi wytłumaczyć jak wydarzenia rewolucji francuskiej przełożyły się na nasze codziennie życie? XD
Serio gościu, nie pamiętasz tego tematu właśnie z liceum? Wydaje mi się, że to wiedza powszechna bo mało jest wydarzeń tak ważnych dla nowożytności jak rewolucja francuska. Może obie wojny światowe lub powojnie¯\_(ツ)_/¯

Wiedza szkolna też jest lewacka?

  • Odpowiedz
Ja przez parę lat pracowałem i jednocześnie dodatkowo studiowałem. W miesiącu miałem tylko 2 wolne niedziele. Oczywiście święta też. A teraz mam się dzielić z patusiarnią, których jedynym sensem życia jest się najeb...ć co drugi dzień ?!
  • Odpowiedz
@Hiszpanska-inkwizycja: może inni powinni byli się wówczas z Tobą podzielić, żebyś nie musiał #!$%@?ć siedem dni w tygodniu tylko po to by zdobyć wykształcenie ¯\_(ツ)_/¯ dlaczego wszyscy tutaj myślą, że to właśnie ich będą dotyczyć wyższe podatki? XD
  • Odpowiedz
dokładnie tak towarzyszu, maszyny tkackie i silniki parowe pozbawiają uczciwych ludzi pracy!!!!!11. I komputery. I internet. I te 5G diabelne.


@Goryptic: dokładnie tak kierowniku, wydobycie 100%, surowców wystarczy a Ziemia wytrzyma, przyroda jakoś se poradzi #takbedzie
  • Odpowiedz
czy ktoś może temu typowi wytłumaczyć jak wydarzenia rewolucji francuskiej przełożyły się na nasze codziennie życie?


@ghandi92: Może ktoś może, bo ty nie potrafisz jak widać w tym temacie. XD Wciąż nie podałeś związku między nie płaceniem podatków przez szlachciców a zabieraniem coraz więcej przedsiębiorcom z praktycznie średnim statusem.

Serio gościu, nie pamiętasz tego tematu właśnie z
  • Odpowiedz
@ModelCocomo: to jest #!$%@? dramat, jeszcze jedna albo dwie podwyzki u mnie w pracy i za chwile bede w drugim progu podatkowym. Juz nie wspomne jak bym sobie legalnie dorobil 1000 czy 2000 w miesiacu na fuchach. A czy czuje sie bogaty? No kurde tak srednio xD Mozna powiedziec, ze da sie jakos zyc w malym miescie.
  • Odpowiedz