Wpis z mikrobloga

Aby znaleść się w elitarnym gronie 10% najbogatszych Polaków wystarczy zarabiać 5800 zł brutto na miesiąc.

Tak się składa że jako #programista15k zarabiam znacząco więcej (ale nie 15k, tyle zarabiają programiści w podstawówce na wykopie).

I tu benc, znajdują się typy którzy mówią hola hola nie wolno tyle zarabiać i pierdzielą że od 100 tyś. rocznie zapłacisz 50% podatku.

100 tyś rocznie. 100 000 zł / 12 miesięcy = 8333.(33).

Przyklaskują temu patusy głosujące na pis oraz twitterowe Julki na utrzymaniu rodziców którzy chcą iść na studia bo myślą że tam same imprezy.
A co gorsza tak jakoś się składa że ludzie 14 - 30 oraz 56> najgorliwiej popierają ten pomysł. WTF?!
56> jestem wstanie zrozumieć, bo komuna wychowała... ale MŁODZI ?!

Dzisiaj Julka jutro Grażyna...
Sam mam 26 lat i uważam że nasze pokolenie miało większe możliwości niż "Starsi", wystarczyło tylko znaleść jakiś fach w ręku. Mam wielu kolegów nie każdy pracuje w IT, ale w dzisiejszych czasach nawet cukiernik zarabia więcej od większości społeczeństwa...

O co im chodzi...

#gospodarka #filozofia #debata
ModelCocomo - Aby znaleść się w elitarnym gronie 10% najbogatszych Polaków wystarczy ...

źródło: comment_1616486792vWcmYxetwkTtvG3RVzNThg.jpg

Pobierz
  • 222
  • Odpowiedz
@ghandi92: lata lecą, a typowy lewak nadal jest typowy - zamiast ograniczać wydatki, a dopiero potem wyjść do ludzi mówiąc "próbowaliśmy, ale niestety budżet się nie spina, musicie dać więcej w podatkach, ale za to społeczeństwo zyska, bo zafundujemy za to podnoszenie kwalifikacji zawodowych i gospodarka ruszy z kopyta", to jebią socjalami na prawo i lewo w patusów a potem jeszcze biorą pieniądze od tych wstrętnych bogaczy. Zapytali pewnie na ulicy
  • Odpowiedz
@ghandi92: I ty masz 154 plusy. 50% podatku powyżej 100tys. pewnie jeszcze #!$%@? brutto. To wyjdzie tak z 6k miesięcznie netto, pewnie nawet trochę mniej. Mieszkania w mieście gdzie Ci tyle zapłacą 12k za metr xD Wy chyba kibicie żyć w kredytach i biedzie. Dodatkowo jeszcze nazywasz to dojrzałością ahahhahaha. Gdyby te podatki szły na cokolwiek dla ludzi ale one są najzwyczajniej w świecie przewalane. W taki sytuacji absolutne minimum i
  • Odpowiedz
@Arado-Akbar: Przede wszystkim na obrazku jest "od momentu narodzin do ...", czyli nie ma mowy o stanie w trakcie ciąży. Na dodatek ciężko, żeby dziecko czy to jako płód czy też mając rok, dwa zaraziło się lewacką ideologią XD
  • Odpowiedz
typie, ale czaisz że te 50% podatku liczy się od kwoty POWYŻEJ 100tys.? XD


@ghandi92: czekaj czekaj i że niby to sprawia, że ten pomysł jest ok? XD przecież taki #programista15k spokojnie zarobi powyżej 200k rocznie co oznacza, że wyższy próg będzie dotyczył więcej niż połowy jego wypłaty. To czemu nie #!$%@? od razu 90% xD

Nie udało się przecisnąć zniesienia limitu ZUS to teraz tak próbują - ciekawe co tyłem
  • Odpowiedz
@Purple: kolejny który nie potrafi czytać ze zrozumieniem XD nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że stawka 50% podatku przy progu 100 k PLN to dobry pomysł. Ale problem nierówności ekonomicznych istnieje i będzie coraz wyraźniejszy przy obecnym tempie dodruku pieniądza ¯\_(ツ)_/¯

Wykopki #!$%@? takie mądre, ale nie potrafią ogarnąć tej koncepcji. Czy programiści też muszą wysłuchiwać od przypadkowych osób jak powinno pisać się programy komputerowe?
  • Odpowiedz
Jeśli 99% ludzi gówno zarabia, bo gówno wnosi do gospodarki, to wszystko jest w porządku. W takim wypadku to oni powinni się zmienić, nie zasady.


@Goryptic: Ale będzie fajnie, jak automatyzacja #!$%@? ludzi z najprostszych prac i biedni staną się jeszcze biedniejsi. Wykopek do nich wyjdzie i powie: nauczcie się programować albo żryjcie gruz xD ooo dziwne, 100 milionów ludzi umarło w tym roku, haha zlikwidowałem biedę xD
  • Odpowiedz
@ghandi92: Czytań ze zrozumieniem dlatego uważam, że twój komentarz zawiera sprzeczności - raz „nie popieram” ale w sumie to popieram. Zdecyduj się stary. Nierówności istnieją ale kto powiedział, że nie powinny. Ktoś wkłada więcej wysiłku w to, żeby jego życie wyglądało lepiej, dzięki czemu wygląda lepiej a ktoś przychodzi i mówi, że nierówności trzeba wyrównać. Skoro ktoś sobie zasłużył w ten czy inny sposób, to czeku ma równać w dół ?
  • Odpowiedz
@ModelCocomo: Dla was wszystko jest takie zerojedynkowe. TAK, kolosalna część tego kim staje się człowiek to niezależne od niego czynniki, z których większość kształtuje się w młodości. Wolna wola i kowalstwo własnego losu to bajki z mchu i paproci.

Płacz o zabieraniu wypłaty to domena ludzi, którzy nie rozumieją tego, że społeczeństwo to bardziej złożony system niż pracowici vs lenie, zaradni vs niezaradni. Nie dziwi mnie, że ludzie będący u dołu
  • Odpowiedz
Wykopki #!$%@? takie mądre, ale nie potrafią ogarnąć tej koncepcji. Czy programiści też muszą wysłuchiwać od przypadkowych osób jak powinno pisać się programy komputerowe?


@ghandi92: Programiści mają doświadczenie w pisaniu programów komputerowych, za to ty masz zerowe doświadczenie w udanym decydowaniu o państwowych podatkach, podobnie jak ktokolwiek kogo znasz, albo na kim się wzorujesz. XD
  • Odpowiedz