Wpis z mikrobloga

Mój pierwszy dzień w Holandii
Podróż z Rzeszowa do Hagi trwała dosłownie 26 godzin. W jej trakcie zatrzymała nas policja ze służbą celną. Przeszukano nam wszystkie bagaże i zrobiono w nich syf. Niemiecka Policja nie pozwoliła nam też wyjść z busa. Po przeszukaniu naszych dóbr policja zaczęła otwierać paczki które przewoził nasz kierowca, okazało się że w jednej znajdywało się 6 butelek wódki bez akcyzy. Spisanie go i sprawdzenie wszystkich leków które przewozimy zajęło im 3 godziny. Dzisiaj po godzinie 10 (gdzie sam wyjazd mieliśmy wczoraj o 8) dojechaliśmy do firmy w Hadze. Właśnie weszliśmy na zarzygany pokój ze śmierdzącymi od moczu materacami.
#holandia #emigrujzwykopem #emigracja
Pobierz
źródło: comment_1616411162xQdDitLo3A68yVueTCdapn.jpg
  • 302
@Radewiat: wchodzisz do takiego pokoju i od razu dzwonisz do koordynatora że niepodobają ci się warunki mieszkalne. Następnego dnia przeniosą Cię gdzieś indziej - jak będzie tak samo, powtarzasz do momentu aż trafisz w miarę normalne warunki. A jak nie to dzwonisz do innej agencji, mówisz że nie podoba Ci się to i to i przysyłają po Ciebie busa i wiozą Cię gdzie indziej. I tu tak samo - jak będzie
@LadniePieknie: Mam 18 lat i chciałbym sobie jakoś dorobić w wakacje. Wiesz może gdzie najlepiej byłoboby mi wyjechać do Niemiec? Dodam tylko że niemieckiego nie znam wcale a angielski całkiem nieźle. Pytam ciebie bo z tego co widze to sie orientujesz w temacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Radewiat lepiej jakbyś ojca o alimenty pozwał, jak byś się uczył to do 26 roku życia by płacił. A nawet zaległe można odzyskać. No ale trzym się tam i nie daj się wyruchać.
@Radewiat: wyjazd do Holandii wiele mnie nauczył. Choćby tego, że nie tylko w Polsce jest chlew. Pomimo tego, że u nas jest ciężko i biednie, jakoś nie mógłbym tam na dłużej zakotwiczyć. Może w innym kraju bym się bardziej przekonał? Tego nie wiem.
@Radewiat: Byłem z tatą w Holandii w 2008. Obóz pracy, katorżnicza robota przy zbiorach owoców. No ale 8000 przywiozłem a sam też tam wydawałem sporo na piwko i jointy. Miałem 18 lat, niestraszne mi były cięzkie warunki, i tak co lepszego do roboty na wakacjach miałem? Granie w kąkuter 2,5 miesiąca?

Przebywanie z polską patolą na emigracji obniża IQ o 1 punkt dziennie, pod koniec tego wyjazdu mi już niewiele tego