Wpis z mikrobloga

  • 1958
Mój pierwszy dzień w Holandii
Podróż z Rzeszowa do Hagi trwała dosłownie 26 godzin. W jej trakcie zatrzymała nas policja ze służbą celną. Przeszukano nam wszystkie bagaże i zrobiono w nich syf. Niemiecka Policja nie pozwoliła nam też wyjść z busa. Po przeszukaniu naszych dóbr policja zaczęła otwierać paczki które przewoził nasz kierowca, okazało się że w jednej znajdywało się 6 butelek wódki bez akcyzy. Spisanie go i sprawdzenie wszystkich leków które przewozimy zajęło im 3 godziny. Dzisiaj po godzinie 10 (gdzie sam wyjazd mieliśmy wczoraj o 8) dojechaliśmy do firmy w Hadze. Właśnie weszliśmy na zarzygany pokój ze śmierdzącymi od moczu materacami.
#holandia #emigrujzwykopem #emigracja
Radewiat - Mój pierwszy dzień w Holandii
Podróż z Rzeszowa do Hagi trwała dosłownie 2...

źródło: comment_1616411162xQdDitLo3A68yVueTCdapn.jpg

Pobierz
  • 304
  • Odpowiedz
@Radewiat: Nawet jak jedziesz na trzy miechy to poskladaj cv do otto i tempo teamu i gdzie sie da. Potem sciemniaj ze nie jestes na trzy miechy tylko ze na dluzej to agencje chetnie Cie wezma na moze lepsza robote lub chociaz z lepszym zakwaterowaniem, a umowe i tak bedziesz mial taka co z miesiaca na miesiac sama sie odnawia. Nawet jak praca okej to zawsze warto szukac dalej. Pytaj zawsze
  • Odpowiedz
To masz szczęście. W 2012 jak wyjeżdżałem do Utrechtu to na moim łóżku ktoś leżał. W samych gaciach. Koordynator łaskawie stwierdził że to chyba pomyłka i dał mi inny pokój i tam też był problem bo spał gościu na swoim łóżku ale do roboty szedł na rano a my prawie w nocy dojechaliśmy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Trudewall Wyłączające się wieczorami grzejniki. Ruszające się płyty w łazience. Skrzypiąca podłoga i sufit z jakiś starych płyt ściana też jest z płyt do tego wszystkiego nieszczelne okna.Jak już dosłownie mieszkamy w baraku. Pełno tu też Litwinów i Czeczenów w sąsiedztwie. Robię 4 tygodnie i wracam do Polski (ʘʘ). Dziękuje za radę napewno ją wykorzystam jadąc tu kolejny raz. Po powrocie wywalam 700 zł na szkołe językową i
  • Odpowiedz
@kubas89: Najbardziej ceniony polski towar exportowy na zachodzie, znany również pod synonimami Polish Speed, Krajowa czy Kawa bez zalewania, jednak w oficjalnej nomenklaturze ten specyfik określa się jako AMFETAMINA
  • Odpowiedz
@Radewiat: Co to za agencja? Na jaka prace tam pojechales?

Co za jezyk chcesz podszkolic po powrocie?
Ile Ci zaproponowali na godzine?
Sam mieszkam w DE i pracuje na kontrakcie - praca poza agencjami. Moge dac namiary jakbys potrzebowal.
  • Odpowiedz
  • 0
masz pokoj z kobietami? To tak mozna ulokowac?


@peoplearestrange Tak.Jechaliśmy tym samym autobusem a na miejscu zapytaliśmy się czy możemy być razem. Nie był pewny ale nalegałem. Wolę być ze starszymi kobietami niż z młodzikami którzy mogą mnie w nocy o skubać, chociaż sam mam 22 lata ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@dr_rip

Co to za agencja?

Odpowiedź jak w zdjęciu poniżej

Na jaka prace pojechales?

Kwiatki, owoce

Co za jezyk chcesz podszkolic po powrocie?

Angielski, przynajmniej na B2

Ile Ci zaproponowali na godzine?

9,70

Sam mieszkam w DE i pracuje na kontrakcie - praca poza agencjami. Moge dac namiary jakbys potrzebowal.

Dziękuje ale wtedy i tak będę musiał zapłacić za miesiąc mieszkania, kiedy przyjadę tu drugi raz będę o tobie pamiętać ( ͡
Radewiat - @dr_rip
 Co to za agencja? 
Odpowiedź jak w zdjęciu poniżej

Na jaka pra...

źródło: comment_1616450194RbvO8RvRTJG0FFggnfFclb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Radewiat: Spoko, tutaj gdzie pracuje przez agencje maja jakos 11,5 euro, z papierami na Reachtruck 12,5. Warto zrobic sobie te papiery, zadnych badan zdrowotnych nie robia jak w Polsce. Duzo normalnych ludzi i mozliwosc wynajecia pokoju w normalnych warunkach za 300-400 euro i dojazd do pracy rowerkiem to nie problem - chyba ze przyjedziesz samochodem. Co do jezyka to i tak wiekszosc polakow pracuje na produkcjach - jednak jezyk angielski bardzo
  • Odpowiedz
@Radewiat: Do Holandii albo ze znajomymi albo wcale. Byłem i gdyby nie oni to przez polską patusiarnię bym zgłupiał. Z lodówki #!$%@?ą ci ostatnie jajko XD pracuj, czytaj książki, oglądaj seriale i obserwuj jak ludzie toksycznie tam egzystują
  • Odpowiedz
  • 0
jak ma kasę to bym go dojechał za wszystkie zaległe i teraz tak z 1000pln na miesiąc. A jak nie ma to tylko teraz i do funduszu alimentacyjnego, dobre i 500zł na miesiąc.


@szuineg Nie ma kasy. Od wielu lat leci na bezrobociu.
  • Odpowiedz
Miałem podobny pokój, patola fest, walą wszystko co się da, roboty nie było, wytrzymałem tydzień a jechałem z planami na 2 miesiące wakacji by zarobić jak ty Mireczku, jak masz słabą psychę jak ja (bo jechałem już będąc na lekach) to lepiej #!$%@?
  • Odpowiedz