Wpis z mikrobloga

"Ale ze mnie dzban", "inny kolo", "będę fit", "insta" - słyszysz te słowa codziennie po kilka/kilkanaście razy, jadąc autem, siedząc w pracy przy grającym radiu, słuchając audycji w domu, gdy masz włączone autoodtwarzanie. Tak, to ta infantylna piosenka, którą wszyscy się podniecają, ogłaszają hitem etc. a tak naprawdę tekst brzmi jak napisany przez 15-latkę, która pierwszy raz wróciła na bani do domu. W dodatku ten przekaz, że laska olała faceta, a on sam wini za to siebie - #przegryw i #p0lka na mirko w to mi graj. Naprawdę, zażenowanie "ciągle towarzyszy mi", gdziekolwiek tego nie usłyszę, okraszone najlepiej straszeniem przez media co godzinę.

#gownowpis #zalesie #niepopularnaopinia #muzyka #sanah i też często #polskiyoutube
Pobierz
źródło: comment_1616248723iSpUJiQIUTwMBlMjC8xkmV.jpg
  • 106
@Tessadija: szukanie drugiego dna w takim badziewiu, tylko na wykopie może ktoś wpaść na tak idiotyczny pomysł. Piosenka jest kretyńska i katowana codziennie po kilka razy, gdzie jest wielu ambitnych twórców, którzy nie mogą się przebić. Idąc twoim tokiem myślenia to 3/4 piosenek ma przypominać czasy dziecięce, bo 3/4 piosenek to obecnie szambo większe niż toi-toie po juwenaliach wrocławskich.
@Paczek_w_masle: czego mam nie rozumieć w tekście pisanym w stylu pijanej nastolatki? Nie podoba mi się i tyle, w dodatku najbardziej drażni jej częstotliwość, a napisałem #niepopularnaopinia bo wiedziałem, że teraz mass media brandzlują się nad jej piosenkami, podobnie jak większość ludzi w komentarzach choćby na youtube.
@RafalLygrys: mam wrażenie, że ogólnie twórczość sanah skierowana jest w bardzo młoda widownię, więc stąd ten jezyk, który też mnie boli xD ale cóż, takie czasy :)
@DonTadeo: może i ma talent, ale według mnie śpiewa dosyć niewyraźnie i bez dykcji
Swoją drogą muszę sprawdzić jak wypada na żywo
@Tessadija: nawet mnie gościu nie znasz, ja pisałem w przeszłości teksty i analizy do różnych stron/redakcji. Dla mnie to gówno owinięte w złoty papierek, a ty doszukujesz się tutaj mojego braku zdolności analizy? Daj spokój. A we wspieraniu innych nie mam interesu ani zysku, w dodatku nie zajmuję się branżą muzyczną, ale oceniam ją jako człowiek, który jest zmuszony tego słuchać, gdy tylko chce odpalić radio.
@Magadanka: niestety, takie coś się teraz sprzedaje, ale trafia mnie, że jest tyle fajnych piosenek, a oni puszczają wokół 10 utworów, z czego Sanah i covery znanych sprzed lat nutek najczęściej (cover All around the world, jest równie #!$%@?ący). To samo dzieje się na youtube, gdzie na topie wyświetleń jest śmieciowy content Frizów, Ekip, jakichś blowków i innych tego typu twórców. A goście powyżej uważają, że to tak specjalnie, że to
@RafalLygrys: typa po prostu łączy swój talent z wbijaniem się w gusta polek xD a co do tekstów to nie pisze ich sama tylko robi to kilka osób więc pewnie wiedzą co napisać, żeby trafić w gust pewnej grupy odbiorców, którzy mogą dać zarobić
@RafalLygrys: Ale po co tego słuchasz? Ja to pierwszy raz usłyszałam w ramach jakiegoś tam konkursu w tv i od tego czasu cisza. Można zmienić stację na jakąś normalną, np. classic. Na yt to już w ogóle przecież samemu się decyduje czego się słucha.
@not_me: w pracy leci np. eska, bo tak chcą moi współpracownicy, w radiu przełączam kanały i na co drugim kanale leci mainstream, w czasie jazdy jest mi je wygodniej po prostu przełączyć niż szukać czegoś innego. Na yt załącza mi się, gdy słucham muzy, robię coś w domu i autoodtwarzanie potrafi mi tę nutę wstukać, mimo że słucham czegoś zupełnie innego.
@RafalLygrys: ja Ci powiem z mojej perspektywy.
Ja jestem cale zycie rockowy chlopak.
Ale jak slucham tej w sumie dziewczynki to jest to cos urzekajacego. No podoba mi sie.
W tej piosence ale jazz, specjalnie uzywala tego cale slownictwa, widzialem z nia jakis wywiad.
A skad to? Bo ten ziomek Vito Bambino w swoim zespole, wlasnie wprowadza do swojej muzyki taki jezyk powszechny mlodziezy.

Co do jej wokalu, mi sie podoba,
@nightmarenight: dokładnie, słowo klucz: promocja. Lansuje się wybiórczo, a wielu naprawdę porządnych początkujących artystów nie może się przebić, bo takie wydmuszki blokują miejsce. Można używać specjalnie takiego słownictwa, ale nieswojo czuję się słysząc słowa typu dzban, kolo i ten brak logiki tego faceta w piosence, jego uległość. Nie mam nic do jej wokalu, wręcz szanuję za brak autotune, ale niestety nie lubię czegoś co puszcza się cały czas. Tak samo szkalowałem
@RafalLygrys: Jej piosenki mają faktycznie specyficzną warstwę liryczną, ale dziewczyna ma bardzo duży talent. Odkryłem ją niedawno i zdecydowanie ma w sobie „coś” bo zatrzymała mnie na dłużej, a z reguły nie zwracam uwagi na polski pop. Bardzo przyjemna, ciepła barwa głosu, ciekawa maniera wokalna (często trochę zalatującą folkiem), świetnie wypada na żywo (w wersjach akustycznych piosenek lepiej niż na nagraniu, co zdaje się być w mainstreamie ogromnym ewenementem), gra też