Wpis z mikrobloga

"Ale ze mnie dzban", "inny kolo", "będę fit", "insta" - słyszysz te słowa codziennie po kilka/kilkanaście razy, jadąc autem, siedząc w pracy przy grającym radiu, słuchając audycji w domu, gdy masz włączone autoodtwarzanie. Tak, to ta infantylna piosenka, którą wszyscy się podniecają, ogłaszają hitem etc. a tak naprawdę tekst brzmi jak napisany przez 15-latkę, która pierwszy raz wróciła na bani do domu. W dodatku ten przekaz, że laska olała faceta, a on sam wini za to siebie - #przegryw i #p0lka na mirko w to mi graj. Naprawdę, zażenowanie "ciągle towarzyszy mi", gdziekolwiek tego nie usłyszę, okraszone najlepiej straszeniem przez media co godzinę.

#gownowpis #zalesie #niepopularnaopinia #muzyka #sanah i też często #polskiyoutube
RafalLygrys - "Ale ze mnie dzban", "inny kolo", "będę fit", "insta" - słyszysz te sło...

źródło: comment_1616248723iSpUJiQIUTwMBlMjC8xkmV.jpg

Pobierz
  • 106
@Tessadija: szukanie drugiego dna w takim badziewiu, tylko na wykopie może ktoś wpaść na tak idiotyczny pomysł. Piosenka jest kretyńska i katowana codziennie po kilka razy, gdzie jest wielu ambitnych twórców, którzy nie mogą się przebić. Idąc twoim tokiem myślenia to 3/4 piosenek ma przypominać czasy dziecięce, bo 3/4 piosenek to obecnie szambo większe niż toi-toie po juwenaliach wrocławskich.
@Paczek_w_masle: czego mam nie rozumieć w tekście pisanym w stylu pijanej nastolatki? Nie podoba mi się i tyle, w dodatku najbardziej drażni jej częstotliwość, a napisałem #niepopularnaopinia bo wiedziałem, że teraz mass media brandzlują się nad jej piosenkami, podobnie jak większość ludzi w komentarzach choćby na youtube.
@RafalLygrys: mam wrażenie, że ogólnie twórczość sanah skierowana jest w bardzo młoda widownię, więc stąd ten jezyk, który też mnie boli xD ale cóż, takie czasy :)
@DonTadeo: może i ma talent, ale według mnie śpiewa dosyć niewyraźnie i bez dykcji
Swoją drogą muszę sprawdzić jak wypada na żywo
@Tessadija: nawet mnie gościu nie znasz, ja pisałem w przeszłości teksty i analizy do różnych stron/redakcji. Dla mnie to gówno owinięte w złoty papierek, a ty doszukujesz się tutaj mojego braku zdolności analizy? Daj spokój. A we wspieraniu innych nie mam interesu ani zysku, w dodatku nie zajmuję się branżą muzyczną, ale oceniam ją jako człowiek, który jest zmuszony tego słuchać, gdy tylko chce odpalić radio.
@Magadanka: niestety, takie coś się teraz sprzedaje, ale trafia mnie, że jest tyle fajnych piosenek, a oni puszczają wokół 10 utworów, z czego Sanah i covery znanych sprzed lat nutek najczęściej (cover All around the world, jest równie #!$%@?ący). To samo dzieje się na youtube, gdzie na topie wyświetleń jest śmieciowy content Frizów, Ekip, jakichś blowków i innych tego typu twórców. A goście powyżej uważają, że to tak specjalnie, że to
@RafalLygrys: typa po prostu łączy swój talent z wbijaniem się w gusta polek xD a co do tekstów to nie pisze ich sama tylko robi to kilka osób więc pewnie wiedzą co napisać, żeby trafić w gust pewnej grupy odbiorców, którzy mogą dać zarobić
@RafalLygrys: Ale po co tego słuchasz? Ja to pierwszy raz usłyszałam w ramach jakiegoś tam konkursu w tv i od tego czasu cisza. Można zmienić stację na jakąś normalną, np. classic. Na yt to już w ogóle przecież samemu się decyduje czego się słucha.
@not_me: w pracy leci np. eska, bo tak chcą moi współpracownicy, w radiu przełączam kanały i na co drugim kanale leci mainstream, w czasie jazdy jest mi je wygodniej po prostu przełączyć niż szukać czegoś innego. Na yt załącza mi się, gdy słucham muzy, robię coś w domu i autoodtwarzanie potrafi mi tę nutę wstukać, mimo że słucham czegoś zupełnie innego.
@RafalLygrys: ja Ci powiem z mojej perspektywy.
Ja jestem cale zycie rockowy chlopak.
Ale jak slucham tej w sumie dziewczynki to jest to cos urzekajacego. No podoba mi sie.
W tej piosence ale jazz, specjalnie uzywala tego cale slownictwa, widzialem z nia jakis wywiad.
A skad to? Bo ten ziomek Vito Bambino w swoim zespole, wlasnie wprowadza do swojej muzyki taki jezyk powszechny mlodziezy.

Co do jej wokalu, mi sie podoba,
@nightmarenight: dokładnie, słowo klucz: promocja. Lansuje się wybiórczo, a wielu naprawdę porządnych początkujących artystów nie może się przebić, bo takie wydmuszki blokują miejsce. Można używać specjalnie takiego słownictwa, ale nieswojo czuję się słysząc słowa typu dzban, kolo i ten brak logiki tego faceta w piosence, jego uległość. Nie mam nic do jej wokalu, wręcz szanuję za brak autotune, ale niestety nie lubię czegoś co puszcza się cały czas. Tak samo szkalowałem