Wpis z mikrobloga

@PodniebnyMurzyn ja tam wolę proste, mało przetworzone żarcie więc proces ubijania śmietany wygrywa u mnie z procesem utwardzania tłuszczów roślinnych, nie wspominając o tym że margaryna smakuje jak gunwo.
Co do "zdrowia" to ta szala przechylała się tyle razy że XD
Team masło <3
  • Odpowiedz
"Nie krzycz tylko, że masło jest zdrowe, bo nie jest"

wtf? to musi być bait. Ci ludzie leczą innych? Dietetycy powinni kończyć normalne studia lekarskie i na końcu dostawać tytuł lekarza, żeby nie było tak, że jakieś niewykształcone durnie zakładają potem swoje gabinety i szkodzą innym ludziom
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Tutaj opinia dietetyka skrajnie odwrotna ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://dietetycy.org.pl/o-tym-ze-warto-jesc-maslo/

Co do margaryny - problem, że do niedawna wszystkie były utwardzane przez uwodornienie, co skutkuje powstawaniem dużych ilości szkodliwych tłuszczy trans. Od niedawna stosuje się inną technologię utwardzania, gdzie nie ma takiego problemu.
Tylko znając naszych kochanych krajowych producentów, ni ch*ja nie napiszą jak produkują margarynę, a wybiorą bardziej szkodliwy proces, bo wychodzi taniej 2
  • Odpowiedz
@PodniebnyMurzyn: Dobrze, że powstały podgrzewane i przetwarzane tłuszcze roślinne, nie wiem jak ludzie kiedyś bez tego żyli, pewnie umierali szybko ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Margaryna może wygrać tylko jako wegański wybór ze względów etycznych
  • Odpowiedz