Wpis z mikrobloga

Kisne z aborcjonistek. Wkładka hormonalna domaciczna - 99,8% skutecznośći (więcej niż RU44 przy aborcji farmakologicznej). Delikatna w działaniu, nawet nie wiesz ze ja masz. Wedle słów ginekologa szansa na ciążę przy jej stosowaniu nie istnieje. Przy jednym założeniu jest spokój aż na 6 lat.

Mamy nowoczesne metody antykoncepcji a baby z piorunami pobuja forsowac przerywanie zdrowej ciąży jako prawo czlowieka. Jedno wielkie xd z Julek, które nie potrafią się zabezpieczyc przed niechcianą ciążą.
#rozowepaski #babskiesprawy #aborcja
ciemnienie - Kisne z aborcjonistek. Wkładka hormonalna domaciczna - 99,8% skuteczność...

źródło: comment_1616009552YDjXacmw7xFunPdVit74a5.jpg

Pobierz
  • 166
  • Odpowiedz
@gorzki99: Czyli te dwie połączone komórki to nowy organizm, jakiego gatunku? W tej chwili, w chwili połączenia, co to jest? Nie pytam, czym będzie.
Jakbyś to opisał biologicznie, usystematyzował.
  • Odpowiedz
aktualnie jest to ok. W

22-24tygodnia życia, i masy urodzeniowej ok

500g. Ta granica jest wciąż przesuwana.


@Krynicka: No to mnie zaciekawilas. Serio. Czyli w 22 tygodniu powiedzmy ze mamy wyksztalcone wszelkie organy potrzebne do zycia (mozg, pluca, serce, watroba itp) wiadomo ze musza sie jeszcze rozwinac ale sa juz wyksztalcone.
No ok.
A z czego wynika to "przesuwanie granicy"? Coraz szybciej sie wyksztalcaja? Powiedzmy ze 100 lat temu sie wyksztalcaly
  • Odpowiedz
@gorzki99: Nie wchodzę w etykę. Napisałam wyżej, że to, jakie prawa powinien mieć ten etap rozwojowy gatunku homo sapiens sapiens, to osobna dyskusja.
Ja nie tylko chce przekazać, że to coś w chwili powstania zygoty, jest nowym organizmem określonego gatunku
Aaa wiec to nowy organizm homo sapiens sapiens
I teraz można sobie dyskutować, kiedy ten nowy organizm gatunku homo sapiens sapiens staje się człowiekiem. I co czyni nas człowiekiem. Tu wkraczam
  • Odpowiedz
@gorzki99: To wynika z postępu medycyny. Na tym etapie (i dużo wcześniejszym też), wszystkie organy są już dawno wykształcone. Teraz płód tylko przybiera na masie, i dojrzewa.
Granica przesuwa się przez m.in coraz lepsza intensywną terapię noworodka, leki podawane przy przedwczesnym porodzie, mające za zadanie przyspieszyć dojrzewanie pęcherzyków płucnych i produkcję surfaktantu, który umożliwia wentylację, i wiele innych.
  • Odpowiedz
@ciemnienie gadasz głupoty, jakie "braki w odpowiedzialności"?
Pęknięta gumka to wina faceta czy kobiety? Albo zajscie w ciążę mimo zabezpieczeń w innej formie? (tylko brak seksu = 100% pewności)
Wpadka może zdarzyć się każdemu, a raczej nikomu się nie uśmiecha jakieś pozwolenie na seks w związku za wykaz finansów, że w razie czego dasz radę utrzymać dziecko XD
Każde zabezpieczenie może zawieść i nic na to nie poradzisz ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Czyli te dwie połączone komórki to nowy organizm, jakiego gatunku? W tej chwili, w chwili połączenia, co to jest? Nie pytam, czym będzie.

Jakbyś to opisał biologicznie, usystematyzował.


@Krynicka: Tos trafila :P Ja i nauki biologiczne/humanistyczne :))) Cos jak quasimodo wygrywajacy konkurs pieknosci :P

lacza sie 2 komorki to to co powstalo jest tym czym byly te komorki? Z tego co mi wiadomo to raczej miedzygatunkowo sie w ciaze nie da
  • Odpowiedz
Gwałt to czyn zabroniony i przestępstwo. Wpadka to efekt braku odpowiedzialności kobiety i mężczyzny, którzy współżyli ze sobą całkowicie dobrowolnie


@ciemnienie: Czyli decydujące o czyimś życiu mają być jego okoliczności poczęcia?
  • Odpowiedz
@LuciferMorningstar: Jeśli chodzi o pęknięta gumkę, to wiadomo to od razu po stosunku, i dlatego wynaleziono tzw. tabletkę 48h po, a tabletki nowej generacji to nawet tabletki 120h(5 dni) po.
Także ciąża w przypadku pękniętej gumki, i aborcja w następstwie, to tylko i wyłącznie głupota i krótkowzroczność. I brak działania bezpośrednio po.
  • Odpowiedz
To wynika z postępu medycyny. Na tym etapie (i dużo wcześniejszym też), wszystkie organy są już dawno wykształcone. Teraz płód tylko przybiera na masie, i dojrzewa.


@Krynicka: Jak dawno? Wszystkie organy wyksztalcaja sie w 1 tc? Wybacz ale smiem watpic.
  • Odpowiedz
@ciemnienie: ale Ty wiesz, że mało kto jest tak upośledzony by traktować aborcję jako odpowiednik antykoncepcji? I cała afera rozchodzi się o to, że kościółkowe #!$%@? chcą zmusić kobiety do porodu nawet gdy mają urodzić upośledzone dziecko?
Szczerze tym obrońcom życia napoczętego życzę by rodziły im się upośledzone dzieci, które tak uwielbiają.
  • Odpowiedz
@gorzki99: to, co powstało w wyniku połączenia tych dwóch komórek nie jest tym, czym były te dwie komórki. Te dwie komórki wcześniej, każda z osobna, nie miała miała potencjału do nieograniczonych podzialow, mówiąc wprost, nie była komórka macierzysta. Były to przed podziałem komórki haploidalne, czyli że zredukowanym o 50proc.materiałem genetycznym. W tym przypadku 2+2 nie daje 4.
Żadna z tych komórek nie była przed połączeniem totipolencjalna komórka macierzysta.
Bakteria, czy pantofelek,
  • Odpowiedz
@gorzki99: Ale nigdzie nie napisałam, że wszystkie organy wykształcają się w 1tc. Takie przeskakiwanie z 24tc do 1tc to manipulacja. Pierwszy tydzień ciąży to wędrówka przez jajowód do jamy macicy, bruzdkowanie i implantacja.
Np. Serce powstaje w 21dniu ciąży.
  • Odpowiedz
@Krynicka gorzej jeśli jesteś z jakiegoś zadupia, a w najbliższej aptece pani może się powołać na klauzulę sumienia ¯_(ツ)_/¯
Możemy się tak spierać i spierać, ale nie można pomijać faktu, że pewne rzeczy się dzieją niezależnie od tego, co robimy i taka wpadka to ludzka rzecz.
Dopóki nikt nie woła o aborcję aż do porodu, to uważam, że pole do dyskusji jest naprawdę duże.
  • Odpowiedz
@Krynicka: OMG szacun i dzieki za wyjasnienie (polowy wyrazow nie zrozumialem :P)

Tak na "chlopski rozum" to zrozumialem tylko to:

Jeśli zatem zygota jest nowym organizmem, to nie może być inaczej, tylko jest to organizm gatunku homo sapiens sapiens.


I to jest to o czym pisalem wczesniej - z 2 osobnych komorek ludzkich powsaje nowy organizm-ludzki (tylko nie uzylem takich profesjonalnych slow ale o to samo mi chodzilo :P)

To, że
  • Odpowiedz
Ale nigdzie nie napisałam, że wszystkie organy wykształcają się w 1tc. Takie przeskakiwanie z 24tc do 1tc to manipulacja. Pierwszy tydzień ciąży to wędrówka przez jajowód do jamy macicy, bruzdkowanie i implantacja.

Np. Serce powstaje w 21dniu ciąży.


@Krynicka: za to napisalas:

Na tym etapie (i dużo wcześniejszym też), wszystkie organy są już dawno wykształcone. Teraz płód tylko przybiera na masie, i dojrzewa.


"(i duzo wczesniej)"

Dlatego zapytalem co oznacza "duzo
  • Odpowiedz
@LuciferMorningstar: nawet jak ktoś jest z zadupia, to wciąż ma całe 5dni na ogarnięcie tabletki dzień po.
Pojechać do innego miasta, do innej apteki.
Więc w przypadku pękniętej gumki i ciąży tak, to jest nieodpowiedzialność.
  • Odpowiedz
@waro: aborcja powinna być dopuszalna tylko w szczególnych i trudnych wypadkach. Takim wypadkiem jest bezczaszkowie, takim wypadkiem jest gwałt na nastolatce, takim wypadkiem jest ratowanie życia kobiety kosztem jej dziecka.
Takim wypadkiem nie jest poczęcie w wyniku świadomego stosunku seksualnego za obopólna zgoda bez odpowiedniego zabezpieczenia się lub zabezpieczenia się nieskutecznie.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Ja w żadnym punkcie nie napisałam, że dla mnie zygota, zarodek, płód, powinny mieć te same prawa co np. człowiek w stadium niemowlęctwa bądź dojrzałości.
Specjalnie się nigdzie na ten temat nie wypowiedziałam
Tłumaczyłam tylko, że dyskusja powinna odbywać się właśnie na tym terenie- praw tego początkowego stadium rozwojowego czlowieka, a nie, czy to człowiek, czy nie.
Ty patrzysz na człowieczeństwo humanistycznie, a ja biologicznie.
Dla mnie organizm ludzki=człowiek. Niezależnie
  • Odpowiedz