Wpis z mikrobloga

Kisne z aborcjonistek. Wkładka hormonalna domaciczna - 99,8% skutecznośći (więcej niż RU44 przy aborcji farmakologicznej). Delikatna w działaniu, nawet nie wiesz ze ja masz. Wedle słów ginekologa szansa na ciążę przy jej stosowaniu nie istnieje. Przy jednym założeniu jest spokój aż na 6 lat.

Mamy nowoczesne metody antykoncepcji a baby z piorunami pobuja forsowac przerywanie zdrowej ciąży jako prawo czlowieka. Jedno wielkie xd z Julek, które nie potrafią się zabezpieczyc przed niechcianą ciążą.
#rozowepaski #babskiesprawy #aborcja
Pobierz ciemnienie - Kisne z aborcjonistek. Wkładka hormonalna domaciczna - 99,8% skuteczność...
źródło: comment_1616009552YDjXacmw7xFunPdVit74a5.jpg
  • 166
@gorzki99: do pewnego czasu przychylałam się do aborcji farmakologicznej na życzenie do 9 tc, płatnej z własnych funduszy, oczywiście. Jednak feministkom spod znaku ADT i lewiciwcom wcale nie o to chodzi, więc już tego nie popieram.
@rodzer1223: ocena to moja prywatna sprawa, przede wszystkim mogę głosować na kogo chcę.
do pewnego czasu przychylałam się do aborcji farmakologicznej na życzenie do 9 tc, płatnej z własnych funduszy, oczywiście. Jednak feministkom spod znaku ADT i lewiciwcom wcale nie o to chodzi, więc już tego nie popieram


@ciemnienie: to najwyższy czas zadać pytanie - jakie przepisy aborcyjne popierasz? Poproszę szczegóły.
do pewnego czasu przychylałam się do aborcji farmakologicznej na życzenie do 9 tc, płatnej z własnych funduszy, oczywiście. Jednak feministkom spod znaku ADT i lewiciwcom wcale nie o to chodzi, więc już tego nie popieram.


@ciemnienie: No i wreszcie jakies konkretne dane. Szkoda tylko ze tak szybko zmieniasz narracje. Twoj pierwszy wpis nie mowil nic o tym ze popierasz aborcje na zyczenie do 2 miesiaca (co wiecej wskazywal ze jestes przeciwna
@gorzki99: nie zgadzam się by była finansowana z publicznych pieniędzy. Przed przerywaniem ciąży w tym terminie nikogo nie powstrzymam. Nie zamierzam jednak dawać swojego głosu lewicowym ugrupowaniom, które porównują aborcję do wyrwania zęba a płód, nawet 24 tygodniowy i wyżej tc do bezkształtnego gluta.
@gorzki99: Napisałaś, że nie do końca uśmiecha ci się abortowanie 8miesiecznego płodu, bo tak. Czyli rozumiem, że jednak zakładasz, że taka opcja mogłaby zaistnieć, i że to byłoby ok? Czy dobrze zrozumiałam?
nie zgadzam się by była finansowana z publicznych pieniędzy.


@ciemnienie: Tutaj sie zgadzamy. Jeszcze moglbym sie zastanowic jesli mowa o ciazy z gwaltu lub z jakimis paskudnymi wadami niepozwalajacymi na samodzielne zycie w przyszlosci. Tu jeszcze bym byl sklonny dofinansowac.

Przed przerywaniem ciąży w tym terminie nikogo nie powstrzymam


Ale nie powstrzymasz i po tym terminie - mozesz sie zgadzac lub nie. Mocy sprawczej raczej nie masz :P Mozesz przyjac to
@gorzki99: Otwórz pierwszy lepszy podręcznik embriologii i przeczytaj, kiedy powstaje nowy organizm.
To niepodważalny, naukowy fakt, i nie rozumiem, jak w xxi wieku ludzie mogą tego nie rozumieć.
Dyskusja powinna dotyczyć, czy ten organizm powinien mieć takie same prawa/ochronę prawną, jak inne stadia rozwojowe człowieka, ale to, że jest nowym organizmem ludzkim, nie podlega żadnej dyskusji.
Napisałaś, że nie do końca uśmiecha ci się abortowanie 8miesiecznego płodu, bo tak. Czyli rozumiem, że jednak zakładasz, że taka opcja mogłaby zaistnieć, i że to byłoby ok? Czy dobrze zrozumiałam?


@Krynicka: Zle zrozumialas. Ale spoko specjalnie uzylem takiej formy. 8 miesieczny plod to juz czlowiek (wczesniaki rodza sie nawet wczesniej). Nie ma nic wspolnego z 5 tygodniowym plodem. Przynajmniej ja to tak widze.
Nie chce mi sie teraz na szybko
@waro: niezle porównujesz. Przerywanie zdrowej ciąży na życzenie do przerywania ciąży z powodu wad genetycznych i rozwojowych szczególnie letalnych. Rozmowa była o wczesniakach - domniemanych, bo myliłam się myśląc że procedura aborcji w granicy przeżywalności plodu zakłada jego narodziny, a tak nie jest bo płód jest uśmiercany na chwilę przed.

Gwałt to czyn zabroniony i przestępstwo. Wpadka to efekt braku odpowiedzialności kobiety i mężczyzny, którzy współżyli ze sobą całkowicie dobrowolnie.
Otwórz pierwszy lepszy podręcznik embriologii i przeczytaj, kiedy powstaje nowy organizm.


@Krynicka: Nie musze otwierac zadnych ksiazek. Na logike-jak polacza sie 2 (slownie dwie) komorki to mamy nowy organizm (o bo jest czyms innym niz kazda komorka z osobna)

Wchodzisz w etyke. Czy 2 polaczone komorki mozna nazwac czlowiekiem. W sumie to 2 ludzkie komorki sie polaczyly wiec raczej ptak z tego nie wyjdzie. Wyjdzie ssak. Czlowiek. Slowo klucz WYJDZIE a