Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Wypadek sprzed kilku dni, zginęło 4 19 latków. Wszyscy wypadli z auta. Każdy pisze o pierdach, nikt nie zwraca uwagi, że to oznacza, że żaden z nich nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wrak wygląda źle, ale pasy z dwóch by uratowały. Inna sprawa, że zapięte pasy dają kierowcy lepsze panowanie nad pojazdem i do wypadku mogłoby w ogóle nie dość.

Wincyj https://tvn24.pl/wroclaw/sichow-wracali-z-urodzin-kolegi-ich-samochod-uderzyl-w-drzewo-cztery-osoby-nie-zyja-5043735

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #policja #wypadek #ratownikmedyczny #ratownictwo #brd #polskiedrogi
Pobierz
źródło: comment_1616004298rCtCaQYra1ourn8E2dyiQm.jpg
  • 24
@Katiee: W jednym z moich aut są w pełni pompowane fotele sportowe, którymi wręcz mogę zacisnąć sobie plecy jak w imadle a mimo wszystko nie jestem takim debilem by wierzyć, że moje ciało potrafiło by się przeciwstawić momencie bezwładności nawet przy głupiej zmianie kierunku działania sił, co dopiero przy nagłym wyhamowaniu całego auta. Wiara w takie cuda i filmiki o tym, że lepiej wypaść z samochodu niz być zapiętym to czysty
@Katiee: Pieprzysz jak potłuczona/y. Z racji mojego zawodu byłem na wielu wypadkach, w tym kilku śmiertelnych, w żadnym wypadku zapięte pasy nie spowodowały czyjeś śmierci. Czasami jej nie zapobiegły, bo siła wypadku była tak duża, że nikt nie miał szans przeżyć w aucie, ale widziałem już kilka trupów w sytuacjach, w których przy zapiętych pasach mieliby szanse z tego wyjść. Byłem też na zdarzeniu, w którym dwóch ćpunów #!$%@?ło krętą drogą,
@pogop: Na pewno nie mieli prawidłowo zapiętych i prawidłowo działających pasów, a spokojnie w 99% wypadnięć z pojazdu to nie mieli zapiętych pasów, chociaż czasami osoby bez pasów pozostają w pojeździe, np. ładnie się sklejają z deską rozdzielczą, zmieniają w wyniku zdarzenia miejsce pobytu z przedniego na tylny fotel, itp. Ja osobiście takiego zdarzenia nie widziałem, za to widziałem już milion sposób na pseudozapięcie pasów, np. wszelkiej maści kurierzy pas biodrowy