Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Wypadek sprzed kilku dni, zginęło 4 19 latków. Wszyscy wypadli z auta. Każdy pisze o pierdach, nikt nie zwraca uwagi, że to oznacza, że żaden z nich nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Wrak wygląda źle, ale pasy z dwóch by uratowały. Inna sprawa, że zapięte pasy dają kierowcy lepsze panowanie nad pojazdem i do wypadku mogłoby w ogóle nie dość.

Wincyj https://tvn24.pl/wroclaw/sichow-wracali-z-urodzin-kolegi-ich-samochod-uderzyl-w-drzewo-cztery-osoby-nie-zyja-5043735

#oswiadczenie #samochody #motoryzacja #policja #wypadek #ratownikmedyczny #ratownictwo #brd #polskiedrogi
Pobierz pogop - Wypadek sprzed kilku dni, zginęło 4 19 latków. Wszyscy wypadli z auta. Każdy ...
źródło: comment_1616004298rCtCaQYra1ourn8E2dyiQm.jpg
  • 24
@pogop: Pasy to owszem kwestia bezpieczeństwa chociaż pewnie się zdarzają sytuacje gdzie niezapięty pas sprawił że właśnie dzięki temu ktoś przeżył. Chcesz to zapinasz, nie chcesz to nie. Uważam że nie powinno być za to mandatu.
Przy kontroli wlepią mandat za brak pasów, ale opon czy nie są sparciałe już raczej nie sprawdzą, chyba że pyskujesz to przetrzepią całą furę xD Mnie pasy krępują i ich nie zapinam jako kierowca.
@pogop zdjęcia mnie nie ruszają, może się mylę, ale zgaduję że goście #!$%@? i pasy mogłyby im nie pomóc. Jeżeli w przypadku lekkiego poślizgu rzuca tobą jak workiem ziemniaków gdy masz niezapięte pasy to może zmień samochód bo chyba coś z nim nie tak. Ja czegoś takiego nie odczuwam, może to kwestią zawieszenia, siedzeń lub czegoś innego.
Jak jesteś debilem za kierownicą to Ci nawet pasy nie pomogą.
@Achim32: symulator nie będzie potrzebny, mimo wszystko pasów i tak nie zapinam. Myślę że nie ma co dalej na ten temat dyskutować, zapinasz pasy, spoko. Nie zapinasz, twoja sprawa i tyle
@Achim32: Kwestia tego czy pasażer ma pasy to inna sprawa i o tym teraz nie mówię. Natomiast wylecenie przez szybę to już chyba musi być niezłą utrata prędkości. Jeżeli wypadek z mojej winy to faktycznie słabo. Jeżeli ktoś mi walnie i wypadnę i go zabiję to mam to gdzieś. Bardziej niż pasami ludzie powinni przejmować się stanem samochodu, bo to często właśnie przez to zaniedbanie dochodzi do wypadków. Z mojej strony
Super jeżeli masz w swojej osobówce taki prosty fotel to nic dziwnego że tobą rzuca. Myślę że jest różnica pomiędzy także pomiędzy autobusem a osobówka. Dla mnie to koniec dyskusji bo nie ma o czym dalej dyskutować. Życzę Ci aby pasy zawsze Cię chroniły. Pozdróweczka i papa, mua