Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirasy, że względu na to, iż jestem gadżeciażem i lubię czystość w swojej piwnicy, zamierzam sobie zamówić robota sprzątającego. Generalnie ma za zadanie odkurzać i mopować twarde powierzchnie, drewno i płytki, ewentualnie mały dywan z krótkim włosiem. Oglądam i czytam mnóstwo recenzji i póki co widzę dla siebie 2: rozwiązania :
Xiaomi Viomi V3
Roborock S5 vmax
Budżet założyłem sobie max do 2000pln, ale wiadomo im mniej tym lepiej. Czy ktoś z Was korzystał, z któregoś z tych modeli? A może uważacie, że jest jakiś lepszy wybór w założonym budżecie? Bardzo proszę Was o opinię.
#odkurzacz #xiaomi #roborock #viomi #agd #sprzatanie #chinskiecuda #robot
JohnnyGavlacci - Mirasy, że względu na to, iż jestem gadżeciażem i lubię czystość w s...

źródło: comment_1615892945fPdmzOQZgkFZgWvrQEIgoe.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@EstradaOrNada: no właśnie widziałem to, ale co czytam jakieś porównanie to inne wyniki, stąd zależy mi też na opinii kogoś kto używa tego sprzętu każdego dnia, jakie ma odczucia i na co zwrócić uwagę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@JohnnyGavlacci: Roborock S5 vmax here, polecony przez kumpla i zamówiłem 3 sztuki już w rodzinie, wszyscy bardzo zadowoleni (2 x dwupiętrowy dom, 1 x mieszkanie). Jeśli regularnie odkurza i myje to efekt jest świetny. Jak masz jakieś dodatkowe pytania to wal :)
@JohnnyGavlacci: Viomi V3 daje radę, mam już parę miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Odkurzanie spoko, mopowanie też (co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło). Z progami i innymi niskimi przeszkodami sobie radzi, dywanów nie mam w domu, więc nie wiem. Obsługa przez apkę też fajna, szczególnie jeśli masz/planujesz mieć inne urządzenia Xiaomi - można sobie zrobić namiastkę smart home.

Odkurzanie puszczam codziennie, mopa co 3-4 dni, w zależności od potrzeb. Nie eliminuje to
w instrukcji jest napisane żeby po skończonym mopowaniu, w miare szybko zdemontować pojemnik i ściereczkę na wodę ale myśle że to we wszystkich odkurzaczach tak jest


@ZKPP: Siaomi ma podstawkę z takiej miękkiej pleksy, która jest do przystawienia do stacji ładującej by właśnie nie trzeba było zaraz zdejmować mopa. Odkurzacz wjeżdża na to i na tym się zatrzymuje. Tu raczej nie chodzi o samo urządzenie ile o podłogę- panele czy parkiet
@JohnnyGavlacci s5 max mam ale zbyt krótko żeby opinią się podzielić. Na pewno rozważ roborock s7, podobno 23.03 ma być na promocji na Ali i wyjdzie za minimalnie poniżej 2k. Tyle co o nim czytałem to ma jakiś cudowny system do czyszczenia zaschniętego brudu, więc marketingowo brzmi jak kolejny poziom w czyszczeniu.
Ale o nim za wiele nie poczytasz bo dopiero wychodzi. S5 max z Ali z Hiszpanii kupiłem za 1550, doszedł
@JohnnyGavlacci: mam Roborock S55 - bardzo zadowolony, polecam, mopowanie używam od czasu do czasu ale tu nie ma szału, wiadomo że to tylko po to żeby "odświeżyć podłogę", szczotki na alieexpress zapasowe zamawiałem,
sam odkurzacz kupowałem przez Morele - gwarancja wtedy jest u nich, nie trzeba wysłać do chin
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZKPP: @ludzik: @seyan: @wezowy: @Tytanowy_Lucjan: @Vader-Poland: @Pr2speQ: @Qrka: kurde powiem Wam, że pół dnia oglądam recenzje tych odkurzaczy i już coraz bardziej zastanawiam się nad Viomi S9 z automatyczną stacją opróżniającą, na plus wychodzi zwiększona bezobsługowość dzięki tej stacji, bardzo duża moc ssąca i i kilka innych funkcjonalności, widziałem też, że zapowiedzieli już roborocka 7 ale kij wie kiedy będzie on do kupienia w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@JohnnyGavlacci: Opróżnienie ręczne pojemnika raz w tygodniu to chyba nie tak duży wysiłek? Jak nie masz jakiejś ogromnej chaty i dywanów to wydaje mi się, że viomi V3 spokojnie wystarczy, bo ma większą moc ssania i baterię względem V2. Czego chcieć więcej?

Poczytaj sobie recenzje od @sebekss

Ja ustawiłem automatyczne sprzątanie codziennie zanim wrócę z pracy od poniedziałku do piątku i więcej nie poświęcam mu czasu. Na początku oczywiście robiłem testy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: kurde no właśnie metraż jest całkiem spory, dywanow może nie aż tak dużo, ale właśnie s9 ma m.in. strefy 'no mop' w aplikacji i wykrywa kiedy jezdzi po dywanie i wtedy automatycznie zwiększa moc. Opróżnianie raz na tydzień to nie problem, ale znajomy ma xiaomi vacuum mop pro czy coś w ten deseń i mówi że mocno się syfi podczas wyjmowania tego zbiornika na kurz
@JohnnyGavlacci: Nie wiem czy kupiłeś czy nie ale mam Viomi V3 i jestem mega zadowolony. Co prawda ja dywanów nie mam ale na mocy 2/4 wciąga nawet duże i ciezkie rzeczy jak zwir dla kota czy mokre kawalki karmy. Wyższych trybów zatem w ogóle nie używam.

Opróżnianie pojemnika to luz. Nie syfi się. To trwa pare sekund bo to po prostu pudełko które wytrząsasz nad śmietnikiem i tyle. Stacja na pewno
Viomi S9


@JohnnyGavlacci: No ale to już mercedes w porównaniu do v3. Ja szukałem w granicach 1700 i wg mnie nie był lepszy (aczkolwiek robomax jak się ma dom ze schodami mógł być lepszym wyborem. Ja nie mam więc postawiłem na moc + baterie). Ja jednak nie chciałem mieć też stacji dokującej bo tak to mi wjezdza pod szafę i go nie widać i nie szpeci a takiego klamota to bym