Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Zaczynam dziś dbanie o sobie, swoje zdrowie i ćwiczenie zdrowych nawyków.
Muszę schudnąć jakieś 5 kg (tyle przytyłam od świąt - głównie przez stres ( ͡° ʖ̯ ͡°))
Zaczęłam od pobudki o 5, potem ogarnięcie się, śniadanie i spacer. No a potem do pracy.
Dorzuciłam do tego bieganie dwa razy w tygodniu i 50 przysiadów dziennie. Oprócz tego 6k kroków dziennie minimum (ale często mi tak koło 8k wychodzi).
Myślę że to nie jest dużo. A zbyt dużo też nie chcę na siebie nakładać na raz, bo wiem, że zaraz się zniechęcę.
No i staranie się spędzać czas produktywnie - na początek po 2h w tygodniu nauki języków niemieckiego i angielskiego (łącznie 4h).
Pobrałam yazio i tam liczę makro. Czuję się głodna. Ale może to tak na początku trzymania diety tylko.
Macie jakieś protipy? Może jak radzić sobie ze stresem, żeby nie podjadać za dużo? Jakieś wskazówki jak utrzymać nawyki? Robię sobie checklisty w kalendarzu i odznaczam i zrobiłam plik w Excelu, będę raz w tygodniu uzupełniać dane z kalendarza i robić analizy moich postępów.
A może ktoś może polecić jakiś kanał, Instagrama, stronę ze zdrowym jedzeniem albo chociaż przepis na zdrowy posiłek? Szukam inspiracji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#prokastrynacja #motywacja #mirkokoksy #chudnijzwykopem #dieta #jedzzwykopem #gotujzwykopem
  • 21
A może ktoś może polecić jakiś kanał, Instagrama, stronę ze zdrowym jedzeniem albo chociaż przepis na zdrowy posiłek? Szukam inspiracji


@Amestris: angielski zna? Jeśli tak, to mogę podrzucić

Jakieś wskazówki jak utrzymać nawyki?


uświadomić sobie że zmiana w diecie i stylu życia jest do końca życia

Muszę schudnąć jakieś 5 kg


czyli jakieś 10kg bo pierwsze kilka kg wagi to utrata wody z organizmu

Czuję się głodna.


mniej węgli, więcej sycącego
@Amestris Pozytywnie. Powodzenia dalej.

Obierając nawyki rozważ razej pominięcie podejścia gdzie ich trwałość opierasz o wpisane w kalendarz bądź gdziekolwiek wykonania ponieważ jest szansa aby z czasem tendencja kierowała się wobec oceny siebie poprzez owe abstrakcyjne osiągnięcia przez co przemieni się całość w kolejne źródło stresu oraz zaprzątania myśli, że czegoś nie zrobiłaś bądź nie zrobisz bądź niewystarczająco dobrze między innymi i całość okieruje się punktem wyjścia.

Bardziej rozważ aby wobec zamysłów,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@NPC_358034: zna
No pracuję nad tym. Wiadomo że czasami można sobie pofolgować, jakieś urodziny, grille itd, ale muszę nauczyć się żeby jeść z umiarem wtedy po prostu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wina_Segmentacji: hm.. Coś w tym jest. A z tym kalendarzem, to po prostu dla mnie motywacja żeby stawiać plusy, im więcej plusów tym lepiej, tak żeby to wprowadzić, a jak wprowadzę w życie jakiś nawyk to kalendarz potrzebny nie będzie już
Masz rację. Po jednym dniu połowy z tych rzeczy które sobie założyłam, nie zrealizowałam. Może po dwa nawyki będę wprowadzać i ćwiczyć tylko je właśnie przez dwa tygodnie, a potem dodawać kolejne


@Amestris: polecam książkę "Kwestia nawyku". Ogólnie musisz podejść do tego na spokojnie. Wiadomo, że na początku największa motywacja i wielkie plany ale osobiście nigdy mi się takie podejście nie udawało. Daj sobie więcej czasu, notuj postepy. Na mnie najbardziej
WypadlemZKajaka - > Masz rację. Po jednym dniu połowy z tych rzeczy które sobie założ...

źródło: comment_1615879857BgqK5AI9VoknMVnp1zjF2b.jpg

Pobierz
@Amestris: pierś z kurczaka pokrojona w kostkę, troszeczkę oliwy, potem ulubione przyprawy i do piekarnika 220 stopni, aż będzie ładnie wyglądał, do tego ryż, ziemniaczki etc. i jakaś przystaweczka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WypadlemZKajaka: No tak myślę też, ale właśnie się przekonuję, że nie wszystko na raz. Powoli po jednym czy dwa nawyki będę ćwiczyć, jak uda mi się to robić w miarę regularnie już i z przyzwyczajenia, to wrzucę dwa następne
A za książkę dzięki, kojarzę ją skądś. Chyba przeciętny człowiek robił z tego filmik