Wpis z mikrobloga

Wszyscy doskonale już wiedzą co przyniesie nowy pisowski nieład - dokręcenie śruby każdemu, kto ośmielił się mieć w życiu ambicje i determinację, żeby realizować swoje plany. Dla wielu osób pewnie będzie to impuls do pewnych przemyśleń na temat polskiego ku***ołka, w którym rządzący od 2015 roku, przy pomocy stworzonej przez siebie podłej tuby propagandowej, napuszczają przeciwko nam swój patologiczny elektorat, przedstawiając nas jako złodziei i krętaczy żerujących na "zwykłych ludziach". Zabrane nam w podatkach pieniądze, zamiast na dobrze funkcjonujące usługi publiczne, są wykorzystywane do kupowania głosów tępych, leniwych i biernych troglodytów stroniących od pracy i wszelkich czynności wymagających wysiłku. Do tej pory jedynym rekompensującym to czynnikiem były odrobinę mniejsze obciążenia podatkowe w porównaniu do lepiej rozwiniętych krajów Europy. Skoro teraz podatki mamy mieć "zachodnie", w pozostałych kwestiach nic się nie zmieni, a wiele osób ma możliwość pracy całkowice zdalnej, część z nich podejmie pewnie decyzję o opuszczeniu naszego narodowo-katolicko-socjalistycznego raju. W związku z powyższym proponuję opracowanie zestawienia, w którym weźmiemy na warsztat naszego programistę 15k i sprawdzimy dokąd warto uciekać przed pisowską hołotą, a dokąd niekoniecznie. Czekam na odzew i pozdrawiam wszystkich poza pisowskim bydłem.

#programista15k #podatki #praca #nowylad #pieniadze #pis #emigracja
  • 193
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1: pod "wszędzie" oczywiście miałem na myśli kraje uznawane za bardziej rozwinięte niż Polska. Gorszych krajów niż Polska jest wiele - chyba ze 100+.
Nie mówię, że np Niemcy - to zły kraj. Na pewno jest dobry, jeśli urodziłeś się Niemcem. Natomiast, czy to dobry wybór dla polskiego programisty? Wg mnie - nie
  • Odpowiedz
powoedz prosze bo tak pięknie poleciałes stereotypami o polsce


@zenon_z_chorzowa1: jakimi stereotypami? Uważam, że w miarę dobrze się integrowałem i jestem w stanie oceniać rzeczy "z pierwszej ręki", bazując na własnym doświadczeniu

jak tam u Ciebie w kraju?


Kiedy wyjeżdżałem to było jeszcze ok, obecnie - tragedia

Jacy sa inni białorusini?


Różni. Tak samo jak "inni" Polacy
  • Odpowiedz
@arsen-zujew: ok, po prostu ja mam dobre doświadczenia z urzedami i jakoś boli mnie to:

w większości kwestii urzędy jeszcze większy kołhoz, niż te Polskie (w sumie to ja raczej miałem dobre doświadczenia w polskich urzędach)


czyli masz dobre doświadczenia, a i tak uważasz że to kołhoz?

nawet my Polacy biadolimy na ta polskę, a ty na prawde jest najlepiej w europie, nie ma drugiego tak dobrego kraju.
  • Odpowiedz
czyli masz dobre doświadczenia, a i tak uważasz że to kołhoz?


@zenon_z_chorzowa1: ok, w mojej praktyce i ocenie polskie urzędy są w większości ok i oceniam ich pozytywnie, natomiast na wykopie są odbierane negatywnie.
To to jeśli takie urzędy to kołhozy wg wykopu - to powodzenia z tymi Włoskimi, bo są znacznie gorsi.
Mam nadzieję, że trochę wyjaśniłem swoje stanowisko na temat urzędów.

nawet my Polacy biadolimy na ta polskę, a
  • Odpowiedz
@marek-krakow: nie jestem pisowskim bydłem, ale uważam, że w Polsce nie jest strasznie źle, nie podobają mi się kolejne podatki, i wierze że można to zmienić, wierze że kiedyś razem zagłosujemy na partię która wprowadzi jeden podatek wynoszący 40% od wszystkiego i zlikwidujemy akcyzy i inee pseudo danino podatki.

- nie ma kataklizmów, a jak już to tylko wrocław i ich tereny zalewowe,
- nie ma zwierząt które moga Cie zabić
  • Odpowiedz
- masz prywatną opiekę meduyczną na wysokim poziomie


@zenon_z_chorzowa1: z tym się niekoniecznie zgodzę. Ta prywatna opieka rzadko wykracza za konsultacje i najprostsze zabiegi. Raka ci nie wyleczą - najwyżej karetką podrzucą pod państwowy szpital. Ale tak prywatna medycyna działa w większości krajów. To jest głównie usługa, dla młodych, w miarę zdrowych i bogatych
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1:

dlaczego białoruś jest dla ciebie zła?


W tej chwili jest zwyczajnie niebezpieczna - obecnie to stan policyjny na poziomie korei północnej

jacy są koledzy w pracy na białorusi?


W IT chyba tacy jak wszędzie. No chyba że mniemanie o siebie mają czasami wyższe niż w innych krajach, bo zarobki są x5 od średniej i sporo "ślusarzy Reacta" naprawdę uważa se za elitę kraju.

macie wyścig szczurów?


Zależy od miejsca i
  • Odpowiedz
- nie ma kataklizmów, a jak już to tylko wrocław i ich tereny zalewowe,

- nie ma zwierząt które moga Cie zabić

- masz prywatną opiekę meduyczną na wysokim poziomie

- masz panstwowoą opiekę medyczną na niskim poziomie do przepisywania antybiotyków

- możesz jeżdzić autami hulajnogami

- możeć miec biznes i nikt na 99% nie napadnie cię

- nie mamy gangów i mafii"

Ale to samo można powiedzieć chyba o większości UE
  • Odpowiedz
@zenon_z_chorzowa1:
Odniosę się trochę do wymienionych przez ciebie plusów. Oceniasz to trochę na chwilę obecną, a emigracja - to często decyzja po lepszą przyszłość. Coś w rodzaju - porzucasz komfortową pracę z brakiem perspektyw, by te perspektywy możliwe w przyszłości mieć
No i ten, główny minus Polski - to demografia. Czy na pewno będziesz miał emeryture i za co żyć za 40 lat, kiedy już emigrować gdziekolwiek nie będziesz w stanie?
  • Odpowiedz
@marek-krakow: Szwajcarii nie podajecie? Dosyć blisko, centrum Europy, ale jednak ze swoimi prawami i odrębnością. Zarobki w IT najwyższe w Europie, atrakcje wokół... stabilny kraj, ja spróbuję!
  • Odpowiedz
@wiewior_s: ja mieszkam na Slowacji. Jesli jestes programista to mysle ze bedziesz mial tu dobre zycie, 90% ofert pracy z z wyzszymi pensjami to IT. Wejdz na profesia.sk i sobie poprzegladaj, w kazdej ofercie masz od razu napisana minimalna pensje. Co do podatkow to nie mam porownania z Polska bo nigdy tam nie pracowalem, ale ja na przyklad zarabiam 2200 i po podatkach zostaje 1580 (nie robie w IT jakby co).
  • Odpowiedz