Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1434
@WujekGraczyk @qeni : to zapewne chodzi o tego gościa, który odważył się zgłosić, że w kościele podczas mszy jest nagminnie przekraczana liczba osób i proboszcz nie przestrzega obostrzeń sanitarnych. Teraz stał się wrogiem nr 1 dla parafii, kurii i dla innych wiernych, pewnie będą mu grozić ekskomuniką xD
Ogólnie cyrk jak w jakimś średniowieczu
@WujekGraczyk: @qeni: https://korso24.pl/podkarpacie/katolik-gorszego-sortu-zrobili-ze-mnie-wroga-kosciola-zdjecia/jZgqepX0Xoj8F4TlgtkZ?fbclid=IwAR3PKBFdZ9o0yb_5sf0vY7jqWpJqucPWKtzwBGROLElhx_rZUW0vfX9JopQ

Facet zasłania się toczącą się sprawą w sądzie, więc nie może nikomu ujawniać szczegółów śledztwa. Ale Kuria ma to w d**** i namawia do popełnienia przestępstwa, bo KK tak każe i prawo może mu naskoczyć.
@sklerwysyny_pl:

Informuje jednocześnie, że odmowa przybycia zostanie potraktowana jako przejaw nieposłuszeństwa wobec prawowitej władzy kościelnej co może wywołać skutki kanoniczne wobec Pańskiej Osoby.


XDDDDD Zakrztusiłem się z śmiechu to czytając.
Nie stawienie się na żądanie dupy biskupa jest równe z grzechem ciężkim i znieważeniem władz publicznych xD
A władze kościelne to najbardziej prawowite, bo Bóg tak powiedział xDDDD
Biskup pewnie wybrał taką godzinę specjalnie (10:00), by ta osoba się nie stawiła,
@WujekGraczyk: @qeni: @hekktik:

https://www.wykop.pl/link/5996953/kuria-grozi-skutkami-kanonicznymi-za-uzasadniona-odmowe-zlozenia-wyjasnien/

W skrócie: Gościu zgłosił policji, że w lokalnym kościele jest za dużo ludzi (chyba 100 osób za dużo).
Ksiądz z ambony zbeształ typa, a wierni grozili mu śmiercią bo obraził kościółek XD

Ten złożył sprawę na policję o groźbach karalnych i kuria wzywa go na dywanik XD
Po konsultacji z prawnikiem odpisał, że nie może się stawić bo miałoby to wpływ na toczące się śledztwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 190
@sklerwysyny_pl: katabasów chyba już do końca pogrzało. Dawno się tak nie zagotowałem. "Wzywam w celu złożenia wyjaśnień" xDDD im się wydaje, że są poważną instytucją, która może grozić sankcjami xD. To jest jakaś absolutna tragedia. Mam szczerą nadzieję, że dożyje czasów zamykania kościołów i przerabiania ich na dyskonty/knajpy. Skończy się tak jak w Irlandii i bardzo k*rwa dobrze