Wpis z mikrobloga

O kuzwa mirki jaka akcja xD
Miałem przed chwilą walkę z Panią z rejestracji o to że chce skorzystać z karty Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwii.
Long story short: potrzebuje dostać się do neurologa, najbliższy termin 30 marca
To tłumaczę uprzejmie Pani, że względem ustawy mają obowiązek mnie przyjąć do specjalisty w przeciągu 7 dni od przyjęcia zgłoszenia, a ta mi mówi że listę ma już pełna i mnie nie wciśnie. Odpowiadam że lista mnie nie obowiązuje i proszę o termin w przeciągu 7 dni.
Skończyło się na tym że praktycznie to ja miałem zdecydować kogo Pani z rejestracji ma wykreślić żebym mógł znaleźć się na liście na której są chorzy ludzie (bo ja chcę się dostać do neurologa bo też jestem zdrowy tylko mam #!$%@? hobby), i jak coś to będę miał kogoś na sumieniu xD #profesjonalizm
Na koniec z płaczem powiedziała mi że lekarz mnie przyjmie w przyszłym tygodniu i po odebraniu danych jebnela #!$%@? słuchawką xD
Co ten NFZ to ja nawet nie
#zhdk ##!$%@? #krwiodawstwo #zalesie
  • 29
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam: Rejestracje z reguły trzymają sobie kilka miejsc na przypadki pilne, krwiodawców itp. I potem kogoś w te miejsca wrzucają na bieżąco jak się termin zbliża. Przy kolejkach do neurologa na nfz ta rejestracja pewnie zrobiła tak samo. Nie jakichś ostatnich zmian, ale nie ma czegoś takiego jak „7dni”. A to ze Polska ochrona zdrowia to syf ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@To_ja_moze_pozamiatam może mnie lekarz przyjąć trochę przed rozpoczęciem pracy albo zaraz po jej zakończeniu, NFZ i tak mu za to zapłaci.

Kolejka też może zostać przesunięta o jedno miejsce ale to wymaga dzwonienia więc się Paniom nie chce

@zycie_jest_nobelon: Mi się wydaje, że NFZ co najwyżej zapłaci placówce, a nie lekarzowi, dlatego lekarz może mieć problem z ilością pacjentów... Ale nie wiem jak pisane są lekarskie umowy, wiec mogę
  • Odpowiedz
@zycie_jest_nobelon:

To tłumaczę uprzejmie Pani, że względem ustawy mają obowiązek mnie przyjąć do specjalisty w przeciągu 7 dni od przyjęcia zgłoszenia, a ta mi mówi że listę ma już pełna i mnie nie wciśnie. Odpowiadam że lista mnie nie obowiązuje i proszę o termin w przeciągu 7 dni.


Dej mnie te ustawę! Może się przydać ;)
  • Odpowiedz